Aylık Vizyon Tavsiyeleri: Aralık 2019

*Star Wars: The: Rise of Skywalker (20 Aralık)

Son Star Wars üçlemesinin final kısmı olan yapım, yönetmen J.J. Abrams’ın koltuğuna geri dönmesiyle bu ayın en izlenesi filmi haline geliyor. Umarım bu film de ilki kadar kaliteli olur. Bu arada The Mandalorian dizisini izlemediyseniz mutlaka göz atın derim çünkü Star Wars evrenine dair gerçekten kaliteli bir yapım olmuş. Belki de yılın en iyi dizlerinden biri…

*Bombshell (20 Aralık) 

Nicole Kidman, Charlize Theron ve Margot Robbie ile sağlam bir oyuncu kadrosuna sahip olan film, Gretchen Carlson ve Megyn Kelly başta olmak üzere pek çok kadının Roger Ailes tarafından yaratılan taciz ve istismar olaylarını ifşa etmeye çalışmasını anlatıyor. 

Üzgünüm ama bu ay sinemada izlenebilecek filmler sadece bunlar. Diğer yandan The Aeronauts (6 Aralık) ve The Traitor (13 Aralık) filmlerine de bir göz atabilirsiniz ancak ne kadar izlenebilir olacakları hakkında bir fikrim yok. 

Başka Sinema

*Portrait of a Lady on Fire ( 6 Aralık)

 Film 18. yüzyılda, bir ressamın modeliyle aşkını anlatıyor. Ressam Marianne’a, manastırdan henüz çıkan ve evlenmek üzere olan genç Héloïse’in portresi sipariş edilir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloïse’dan habersiz çizmelidir. Bu kısıtlamanın önüne geçmek için Marianne, gönülsüz gelin adayı Héloïse’ı önce gözlemler sonra da onunla yakınlaşır. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

*Ema (20 Aralık)

Gael García Bernal ve Mariana di Girolamo’nun performanslarıyla yıldızlaştığı film, evlat edindikleri 12 yaşındaki oğullarının sebep olduğu bir trajedi yüzünden evlilikleri dağılan bir çiftin sarsıcı hikayesini anlatıyor. Dansçılık kariyeri istediği gibi gitmeyen Ema, bu olayın etkisiyle başa çıkabilmek için yeniden dansa sarılır. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

*Little Joe (27 Aralık)

Küçük Joe, bilimkurguseverlere ve genetik bilimini endişeyle izleyenlere düşünmek için alan açan, insan dünyasının ötesine bakan bir hikâye. Laboratuvar ortamında genetik deneylerle yaratılan tuhaf kırmızı bitki Küçük Joe kokusuyla insanlara mutluluk verir, ama polenini ciğerine çeken bir daha aynı insan olamaz. Sürekli ilgi ve sevgi isteyen bu bitki aynı zamanda piyasa kuralları ve ahlak arasında sıkışıp kalan bir gelecek tasavvurunu sorguluyor.(Başka Sinema’dan alıntıdır)

Netflix Köşesi

tenor

Filmler açısından The Marriage Story (6 Aralık) bu ayın ilk dikkat çeken yapımı. Onunla birlikte The Two Popes (20 Aralık) kesinlikle göz atılması gereken bir diğer film. Şu aralar popüler olmaya başlayan The Witcher (20 Aralık) ise bence görsel yönden başarılı olurken başta oyunculuk olmak üzere pek çok yerde tökezleyecek gibi duruyor. Yine de yazdım. You (26 Aralık) ve Lost in Space (24 Aralık) ise ikinci sezonlarıyla geri dönen kayda değer diziler. Atiye dizisi de tam bir sürpriz, ama bence yine beklentiyi düşük tutun derim. Belgesel ve anime alanlarında ise kayda değer bir yapımla karşılaşmadım. Sadece özel bölümleriyle dönen The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened göze çarpıyor. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: