Aylık Vizyon Tavsiyeleri: Eylül 2019

*It: Chapter 2 (6 Eylül)

Stephen King’in efsane romanı IT , film uyarlamasının ikinci bölümü ile geri dönüyor. Yaşananların üzerinden 27 yıl geçmiş ve kahramanlarımız kendi hayatlarına devam etmiştir. Ancak bu durum fazla uzun sürmeyecektir…

*Bağlılık Aslı (20 Eylül)

Türkiye’nin Oscar adayı olan film,  çocuk sahibi olduktan sonra işe dönebilmek için bebek bakıcısı arayan Aslı ile bulduğu bakıcı Gülnihal’in hikâyesini anlatıyor.

*The Current War (20 Eylül)

Amerika’da elektriğin yaygın dağıtımı için doğru akımı kullanmak isteyen Edison ile alternatif akımı ülkeye getirmek isteyen Westinghouse arasındaki çekişmeyi anlatan film, temelde bugün bile popülerliğini koruyan Tesla-Edison çekişmesini konu ediniyor.

*The Goldfinch (27 Eylül)

Film, annesinin öldürüldüğü müzeden bir sanat eserini, Goldfinch tablosunu çalan 13 yaşındaki Theodore Decker’in hikayesini anlatıyor. Annesinin öldüğü günden geriye kalan tek şey olan The Goldfinch tablosu aynı zamanda onun hayatını inşa etme sürecinde önemli bir yere sahip olacaktır. 

Başka Sinema

*Who You Think I Am (6 Eylül)

Film, sosyal medya çılgınlığının ve sanal dünya algılarının gerçek hayatı nasıl etkilediğine gençler değil farklı bir yaş grubu üzerinden bakıyor. Filmin kahramanı 50 yaşındaki iki çocuklu akademisyen Claire, genç sevgilisini sosyal medya üzerinden gözetlemek amacıyla Facebook’ta sahte bir hesap açıyor; 23 yaşında, sarışın, genç ve güzel Clara oluveriyor. Sevgilisi kanmıyor ama en yakın arkadaşı tuzağa düşüyor. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

*Synonymes (13 Eylül)

Yoav, hiç hazzetmediği ülkesi İsrail’den, sonuna kadar benimsemeye karar verdiği Paris’e taşınır. Kökenlerini silmek, Fransız olmak, Père Lachaise mezarlığına gömülmek ister ama özü, bedenindedir, çifte kimliği onu hiç bırakmaz. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

*** Başka Sinema kapsamında 25 Eylül akşamı Coppola’nın efsanevi filmi Apocalypse Now, final cut versiyonu ile özel bir gösterimde vizyonda olacak. Fırsatınız varsa kaçırmayın.

Netflix Köşesi

tenor

Netflix’in bu ay yayınlanacak orijinal içeriklerinden önerebileceğim ilk yapım Criminal (20 Eylül). Dizi 4 ülkeden 12 farklı suç hikayesini anlatıyor. Bunun dışında Animasyon dizisi Disenchantmen 2. sezonu (20 Eylül) ile geri dönüyor. The Spy (6 Eylül) ise ayın sürprizi olabilir o yüzden risk alınıp izlenebilir. Belgesel ve show programlarından ise Explained (26 Eylül) ve The Chef Show (13 Eylül) da ikinci sezonları ile dönen yapımlar. Yeni içerik olarak da Evelyn (10 Eylül) belgeselini önerebilirim. Netflix orijinal filmlerinden ise yine herhangi bir beklentim yok. Gelecek ay görüşmek üzere…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: