Aylık Vizyon Tavsiyeleri: Ağustos 2019

Yaz ayları sinema açısından biraz durgun geçer ve bu Ağustos da tam olarak böyle bir ay olacak. İzlenebilecek şeylerin sayısı az olmasına rağmen yine de size birkaç öneride bulunacağım.

*Late Night (16 Ağustos)

30 yıldır devam ettirdiği söyleşi programının şöhretini kaybedeceğini anlayan Katherine Newberry tekrar komik ve eğlenceli olmanın yollarını arar. Bu noktada onun en büyük hayranlarından biri olan Molly devreye girer. Harika bir komedi olacağını düşünmüyorum ancak oyuncu kadrosu ile bir adım öne çıkacak, bence izlenebilir bir yapım.

*Once Upon a Time İn Hollywood (23 Ağustos)

1969 yılında geçen film, artık ününü kaybetmiş bir tv yıldızı ve onun dublörünün giderek zorlaşan film endüstrisinde tekrar şöhret olmak için verdikleri çabayı anlatıyor. Tarantino’nun izleyiciyi ikiye bölen bu son filmi bence kötü bile olsa hem yönetmeni hem de oyuncu kadrosu için izlenmesi gereken bir yapım.

*Scary Stories To Tell in the Dark (23 Ağustos)

Bir grup genç, perili bir ev, ürkütücü bir kasaba ve Halloween ile korku filmlerinin temel taşlarını toplayan yapım pek orijinal durmuyor. Fragmanına bakarak da Stranger Things ile oldukça benzer olacağını düşünüyorum. Ancak yapımcı ve yazar kadrosunda Guillermo del Toro olması tüm bu unsurları lehine kullanabileceği ihtimalini doğuruyor. Dolayısıyla bu yapım iki yöne de gidebileceği için bence bu ayın sürpriz filmi.

Başka Sinema

*By the Grace of God (2 Ağustos)

Film, Katolik ruhbanlarının pedofili vakalarına kurbanların açısından bakan şefkatli ve güçlü bir dram. Yüzleşme, günümüzde, üç yetişkin adamı izliyor: Alexandre, François ve Gilles. Çocukluklarında kendilerini taciz eden rahibin hâlâ çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen bu üç yaralı ruh kendi anılarının da yüzeye çıkmasıyla “suskunluğun yükü”nden kurtulmaya karar veriyorlar. Gerçek bir vakadan esinlenen ve Ozon’un en iyi filmlerinden biri olarak övülen Yüzleşme, travma ve cesaret konularını titizlikle ve büyük bir hassasiyetle ele alıyor. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

*So Long, My Son (30 Ağustos)

30 yıllık bir süreci anlatan film, Çin’in tek çocuk politikasının yıkıcı etkilerini derinden yaşayan bir çifti izliyor. Ülkenin ekonomik büyümesinin ardından gelen toplumsal dönüşümünü de gözlemleyen film sevgi, arkadaşlık, çocuk sahibi olmak, keder, affetme gibi kavramlara da değiniyor. (Başka Sinema’dan alıntıdır)

Netflix Köşesi

tenor

Bu ay yine orijinal film yönünden zayıf olan Netflix buna rağmen Ağustos ayının en sağlam yapımı olan Mindhunter 2. sezonunu (16 Ağustos) bünyesinde barındırıyor. Bunun yanında 4. sezonu ile dönen Cable Girls (9 Ağustos) ve yeni dizi The Dark Crystal: Age of Resistance (30 Ağustos) oldukça dikkat çekiyor. Anime olarak sağlam bir tavsiye veremesem de Enter the Anime (5 Ağustos) adında, anime dünyasını anlatan bir belgesel önerebilirim.

Ağustos ayı maalesef bu şekilde, umarım gelecek ay daha fazla ve kaliteli yapımlar izleme şansımız olur…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: