Aylık Vizyon Tavsiyeleri: Mayıs 2019

*Pokemon Detective Pikachu (10 Mayıs)  √Ayın Tavsiyesipokemon_detective_pikachu_poster_website_1600x900-with-tt-1

Özel dedektif Harry Goodman’ın esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması üzerine, oğlu Tim ona ne olduğunu öğrenebilmek için bir araştırmaya girişir. Bu süreçte ise ona en büyük yardım, babasının eski ortağı Dedektif Pikachu’dan gelecektir. Hem filmin arkasındaki ekibe hem de Ryan Reydolds’a güvendiğim için bu filme kesinlikle gideceğim. Zaten fragmanını izlediğinizde potansiyelini siz de fark edeceksiniz. (lütfen altyazılı izleyin)

*Shadow (10 Mays)

İki hanedanın iktidar savaşında Komutan Yu, gizli bir silaha sahiptir; kendisine benzeyen bir gölge savaşçı. Yu, gölgenin tüm denegeleri değiştireceğini düşünmektedir fakat gölgenin de kendine ait planları vardır… Bir süredir Hollywood filmleri yapan yönetmen Yimou Zhang, tekrar özünü dönmüş ve kendine has tarzıyla kaliteli bir işe imza atmış gibi görünüyor. Sinematografi açısından harika olacağını düşündüğüm Shadow, bence izlenmesi gereken yapımlardan biri.

*John Wick 3: Parabellum (17 Mayıs)

Başına 14 milyon dolar ödül koyulan John Wick, temel kuralı ihlal etmiş ve Continental sınırları içerisinde birini öldürmüştür, üstelik öldürdüğü kişi de High Table üyesidir. İkinci filmin hemen bittiği yerden devam edecek olan yapım, John’un New York’dan çıkmaya çalışmasını anlatacak. Aksiyon sevmem fakat Keanu abimiz hakkını verdiği için gitmeyi düşünüyorum. Umarım sakız gibi uzatmazlar ve güzel bir şekilde hikayeye noktayı koyarlar.

*Ma (31 Mayıs)

Sue Ann, sakin bir kasabada yaşayan ve yalnızlığı seven birisidir. Bir gün kasabada yeni olan genç Maggie, ondan kendisi ve arkadaşları için içki almasını ister. Sonrasında ise Sue içmek ve alkollü araba kullanmalarını engellemek için onları evine davet eder. Ancak konukseverlik bir yerden sonra saplantıya dönüşmeye başlar ve rüya, kabus halini alır. Gerilim filmleri genel olarak belli bir kalitenin üstüne çıkamıyor ve bu film de süper olmayacak. Fakat güze bir gerilim yaşatabileceğini düşünüyorum. Ayrıca kadroda oscar ödüllü Octavia Spencer olması da izlemek için güzel bir sebep.

“Başka Sinema” Filmleri

*High Life (3 Mayıs) 

7 numaralı uzay gemisinde bir bebekle birlikte yalnız yaşıyor Monte. Gemi, bir kara deliğe doğru yol alıyor; uzay-zamanın büküldüğü bir noktaya. Claire Denis’nin sözleriyle High Life, “yalnızca arzulardan ve vücut sıvılarından bahsediyor. (…) Umutsuzluk ve insanın hassasiyeti hakkında bir film bu; her şeye karşın sevgi hakkında…”

*Border (24 Mayıs)

Şüphelendiği, kendi kadar tuhaf bir adamı takıntı haline getiren Tina adındaki bir sınır polisinin sonunda kendi varlığını bile sorgulayacağı birtakım sırları öğrenişini anlatan Sınır, aşk filmi, doğaüstü ve kara film ögelerini zekice harmanlıyor.

Netflix’de Dikkat Çekenler

*Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (3 Mayıs)

*Despite Everything (3 Mayıs)

*Shéhérazade (10 Mayıs)

*See You Yesterday (17 Mayıs)

*The Perfection (24 Mayıs)

*Joy (24 Mayıs)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: