Aylık Vizyon Tavsiyeleri: Şubat 2019

 • Dogman (1 Şubat)

maxresdefault-4

Çevresi tarafından sevilen, mütevazi bir yaşam süren ve tek derdi iyi bir baba olabilmek olan Marcello, bir köpek kuaförüdür. Boşandığı için kızını istediği kadar sık göremez ancak bunun mutlu olmalarının önüne geçmesine de izin vermez. Ancak sürdürmeye çalıştığı bu huzurlu hayat, bir gün çocukluk arkadaşı Simone’nin hapisten çıkıp mahalleye dönmesiyle bozulur. Sonrasında ise onurunu kazanmak isteyen Marcello yavaş yavaş masumiyetini yitirmeye başlar. Festivallerden ödüllerle dönen başarılı bir yapım Dogman. Gösterimi her yerde olmayacak bu yüzden denk gelirseniz kaçırmayın.

 • The Favourite (8 Şubat) Ayın Tavsiyesi √

09-01-2018-the-favourite

Geçtiğimiz yılın en iyi filmlerini sıraladığım listede (buradan ulaşabilirsiniz) Roma ile birlikte ilk sırada bulunan The Favorite bana göre yılın en iyi iki filminden biri. Zaten iki filmin de oscar yarışı için 10’ar adaylığının olması bunun en büyük kanıtı. Bu filmi mutlaka izleyin, özellikle de oscar töreninden önce ;). Film için daha önceden yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz. The Favourite⇒

 • The Lego Movie 2 (8 Şubat)

android20-20splash20screen20copy202

İlk filmde tanıştığımız naif kahraman Emmet’in macerası kaldığı yerden devam ediyor. Aslında fazla söze gerek yok; bu devam filminin de ilki kadar başarılı olacağına inanıyorum ve tavsiye ediyorum. Her yaştan izleyiciye hitap eden bu yapımı kaçırmayın.

 • The Sisters Brothers (8 Şubat)

sisters-brothers-poster

1850’lerde geçen hikayede, birbirlerinden çok farklı olan ünlü tetikçiler Eli ve Charlie Sisters kardeşlerin aldıkları bir emir üzerine Hermann Kermit’i öldürmeye çalışmaları anlatılıyor. Sırf oyuncu kadrosu için bile izlenebilecek yapım eleştirmenlerde güzel bir ilk izlenim bıraktı. 

 • Alita: Battle Angel (15 Şubat)

alita-battle-angel-poster-54_goldposter_com_

Yukito Kishiro’nun aynı adlı mangasından uyarlanan film, hurdalıktan kurtarılan Alita isimli cyborgun sahip olduğu fiziksel yeteneklerle birlikte gizemli geçmişini de keşfetme hikayesini anlatıyor. Bu süre zarfında gelecekte nasıl biri olacağını şekillendirirken aşkı da deneyimliyor. Kurgu ve oyunculuk yönünden tatmin edici dursa da ne çıkacağını tam olarak bilemiyorum ancak görsel bir şölen sunacağından eminim. 

Başka Sinema

Bu filmler az sayıda salonda gösterilecek ve bunların neredeyse tamamı büyük şehirlerde olacak. Bunu göz önünde bulundurun ve denk gelirseniz mutlaka göz atın.

 • Never Look Away (8 Şubat)

51146993_351090009059451_4660106393095766016_n

Film, Doğu Almanya’dan kaçarak Batı Almanya’da kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan fakat Nazi rejiminde geçen çocukluğunun travmalarından kurtulamayan sanatçı Kurt Barnert’in hikayesini anlatıyor. Daha detaylı bir konusu var fakat bence bu kadarı da izlemek için yeterli. Ben kesinlikle izleyeceğim. 

 • At Eternity’s Gate  (15 Şubat)

at-eternitys-gate-trailer-752x440

Vincent Van Gogh’un Arles’deki son zamanlarını anlatan yapımda Van Gogh, usta oyuncu Willem Dafoe tarafından canlandırılıyor. En azından onun hatırına izlenmeli bence.

Bonus:

Başrolünde Jake Gyllenhaal olan Netflix filmi Velvet Buzzsaw 1 Şubatta yayınlanacak. Kesinlikle kaçırmayın.

İzlenebilecek Diğer yapımlar

 • Destroyer (15 Şubat)
 • Beautiful Boy (15 Şubat)
 • Doubles Vies (Non-Fiction) (15 Şubat)
 • Sibel (22 Şubat) Başka Sinema

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: