AYLIK VİZYON TAVSİYELERİ: OCAK 2019

  • Wildlife (4 Ocak)

wildlife-web-banner

14 yaşındaki Joe, annesi ve babası ile birlikte küçük bir kasabada yaşamaktadır. Bu sakin yaşantı babası Jerry’nin işten çıkarılmasıyla değişmeye başlar. Hayattaki amacını kaybetmiş gibi duran Jerry, evlerinin yakınlarında çıkan bir orman yangınını söndürmek için gönüllü olur. Onun gidişinin ardından annesi ile bir başına kalan Joe, duygusal yönden çok etkilenir ve hızlıca büyümek zorunda kalır.

  • 3 Faces (4 Ocak)

Üç_üz_opt

Genç bir kız olan Marziyeh, oyuncu olmanın hayallerini kurmaktadır. Ancak ailesi onun bu hayali için konservatuvara gitmesine karşı çıkmaktadır. Bu zorluk karşısında yılmayan Marziyeh, bir video çekip internete yükleyerek ünlü oyuncu Behnaz’dan yardım ister. Behnaz ise film çekimlerinin olduğu bir zamanda videoyu izler ve bundan etkilenerek ona yardım etmeye karar verir.

  • Shoplifters (18 Ocak)

maxresdefault

 Osamu ve ailesi marketlerden hırsızlık yaparak geçinmeye çalışmaktadırlar. Bir gün Osamu ve oğlu yine marketten çaldıkları ile eve dönerlerken küçük bir kız ile karşılaşırlar. Aile başlarda istekli olmasa da sonradan kızı aralarına alırlar ve kız da zamanla onların neşesi haline gelir. Fakat zar zor, suç işleyerek elde edilen bu nispeten mutlu yaşantı, bir sırrın ortaya çıkması ile tamamen değişir.

  • Glass (18 Ocak)

Revelan-el-nuevo-póster-oficial-de-Glass-y-salen-más-detalles-todos-esperamos-el-estreno-678x381

Aynı evrende geçtiği bilinen Unbreakable ve Splite filmlerinin devamı niteliğinde olan yapım, bir anlamda tüm bunları birleştirmeyi hedefliyor. İlk filmden tanıdığımız David Dunn (Bruce Willis) , Split ile ortaya çıkan Kevin W. Crumb’ın pek çok farklı kişiliğinden biri olan canavarın peşine düşecektir. Filmin adından da anlaşılacağı gibi Glass karakteri de burada önemli bir konumda olacak. M. Night Shyamalan bu film ile düşüşe geçebileceği gibi patlama da yapabilir, bu yüzden bu ayın sürpriz filmi Glass.

⇓Başka Sinema Filmleri⇓

  Buradaki filmler “başka sinema” kapsamında vizyona girdiği için gösterimleri az sayıda salonda olacak. Bu yüzden de bunları ayrıca yazıyorum. Eğer bu gösterimlere denk gelirseniz mutlaka değerlendirin. 

  • Girl (4 Ocak)

girl-lukas-dhont-cinema-nazionale-torino-cal

Çocukluğundan beri balerin olma hayalleri kuran Lara, sadece kızların alındığı bir bale okuluna kabul edildiğinde hayaline çok yaklaşır. Fakat büyük bir problem vardır; Lara bir erkek bedeninde doğmuştur. Bu yüzden de hayalini gerçekleştirebilmek için çetin bir mücadeleye girişmek zorundadır. 

  • Burning (11 Ocak) √Ayın Tavsiyesi 

31124416_1931051090540476_4768088115799654400_n_zpsunapma3w

Aslında bir yazar olmaya çalışsa da hayatını kazanmak için kuryelik yapan Jongsu, bir teslimat sırasında eski komşusu Haemi ile karşılaşır ve Haemi ondan bir iyilik ister. Kendisi bir Afrika seyahatine çıkacaktır ve kedisinin de onun yokluğunda  beslenmesi gerekmektedir. Seyahat dönüşünde belki aralarında bir şey olur ümidi ile onu karşılamaya giden Jongsu, onun beraberinde bir adamla döndüğünü görür. Sonrasında tanıştığı bu gizemli adam ona tuhaf bir hobisinden bahseder…  

  • İzlenebilecek diğer filmler;

*Ralph Breaks the Internet (11 Ocak)

*Çiçero (18 Ocak) (belki gerçekten iyi çıkabilir)

*The Image Book (18 Ocak) – Başka Sinema

*How To Train Your Dragon: The Hidden World (25 Ocak)

*Woman At War (25 Ocak)

*Capharnaüm (25 Ocak) – Başka Sinema

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: