AYLIK VİZYON TAVSİYELERİ: KASIM 2018

Kasım ayı filmleri ile aylık vizyon tavsiyelerine devam ediyorum. Bu ay Perşembe ile başladığı için daha çok vizyon tarihi içeriyor ve dolayısıyla daha fazla film izleyeceğiz. Ben bu filmlerin en gidilesi olanlarını sıralayacağım ve az gelenlere ikinci bir liste ekleyeceğim. İzledikten sonra benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz ancak unutmayın ki bu tavsiyeleri izlemeden yazıyorum. Yani bunlar sadece 7 puanın üstünde olacağını öngördüğüm filmler. Uyarımı da yaptığıma göre listeye geçiyorum. 

√ Bohemian Rhapsody (2 Kasım)

Bohemian-Rhapsody-Movie-2018-Rami-Malek-is-Freddie-Mercury

Efsanevi Queen grubunun ve özellikle de Freddie Mercury’nin merkezde olduğu film, Wembley Stadyumu’ndaki unutulmaz konsere kadar olan zamanı anlatacak. Dolayısıyla grubun yükselişinden Mercury’nin sağlığını tehdit eden hastalığa kadar geniş bir zamanı işleyecekmiş gibi duruyor. Tatmin edici bir oyunculuk ve kurgu beklesem de sadece Queen’in harika müzikleri için bile gidebileceğim bir film. 

√ The Miseducation of Cameron Post (9 Kasım)

miseducation-of-cameron-post-poster

Lise dönemi boyunca popüler bir kız olan Cameron Post, mezuniyet balosunda başka bir kız ile yakınlaşırken görülünce eşcinsel olduğu düşünülür ve dışlanır. Her yerden gördüğü bu dışlanma, Tanrı’nın Sözü olarak bilinen dönüşüm terapisi merkezine gönderilmesiyle devam eder. Bu hoşgörüsüzlük ve reddetme karşısında bambaşka şeyler keşfeden Cameron, sonunda aile diyebileceği bir gruba dahil olur. Kadro güzel ve konu gayet vurucu, bence izlenmesi gereken filmlerden biri.

√ Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald (16 Kasım)

FNBST2_Tsr_Cast

İlk filmin sonunda Newt Scamander’in yardımı ile yakalanan karanlık büyücü Grindelwald, kaçarak kendine müritler toplamaya başlar. Yetiştirdiği saf kan büyücüler ile büyücü olmayanlara hükmetme planları yaparken, Dumbledore onu durdurmak için harekete geçer. Bu sırada tehlikeden ve sırlardan bihaber olan eski öğrencisi Newt’den de yardım ister. Genel olarak kadrosu ve kalitesi oldukça tatmin edici gözüken film bence güzel bir fantastik macera sunacak. 

√ Widows (16 Kasım)

5bb66f87594fd

Tek ortak noktaları ölen eşlerinin yasa dışı işlerden kendilerine borç bırakması olan 4 kadın, kendi kaderlerini ellerine alabilmek için işbirliği yaparlar. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapım halihazırda pek çok eleştirmenden olumlu eleştiriler aldı. Dolayısıyla bu ayın izlenmesi gereken yapımlarından biri de Widows.

√ The Grinch (23 Kasım)

the-grinch-copy

Grinch, sadece köpeği ile yaşayan ve sükunetten zevk alan biridir ve kasabadaki noel kutlamalarından nefret etmektedir. Bu yıl kutlamaların daha coşkulu olacağı ilan edilince Grinch bu coşkuyu yok edebilmek için Noel Baba kılığına girerek yılbaşını çalmaya karar verir. Ancak yolunun küçük bir kız ile kesişmesi tüm planları bir anda değiştirir. Sıcak bir aile filminin verebileceği her şeyi sunan yapım bu ayın en izlenebilir filmlerinden biri bence. Seslendiren de Benedict Cumberbatch.

√ Robin Hood (23 Kasım)

robinhood_mainshare

Robin Hood hikayesi pek çok kez sinemaya uyarlandı, kimileri akılda kalırken kimileri de kısa sürede unutuldu. Açıkçası bu filmin hangi kategoride olacağı belirsiz ancak yönetmen ve teknik ekip kadrosu, işin biraz olsun orijinal olabileceğine dair umut veriyor. Ben risk alıyorum ve bu yapımı kalite açısından son sırada da olsa bu ayın izlenebilir filmleri listesine koyuyorum. Çünkü büyük ihtimalle beğenmeyeceğimiz unsurların yanında gayet güzel olan yönleri de olacak. Tıpkı Venom’un güzel olmamasına rağmen Tom Hardy’nin beğenilmesi gibi. Yine de karar sizin.

√ Green Book (30 Kasım)

green-book-poster-social

Irkçılığın zirve yaptığı 1960’ların Güney Amerika’sında geçen hikaye, turneye çıkan klasik piyano sanatçısı Don Shirley ile ona şoförlük yapacak olan Tony Lip adlı İtalyan-Amerikan bir adamın ilişkilerine odaklanıyor. Festivallerden ödüllerle dönen film bu ayın izlenmesi gerekenler listesinde.

Bu filmlerin haricinde herkese hitap etmeyecek ancak yine de izlenebilir olan Climax, Suspiria, In the Aisles ve Leto da listenizin bir köşesinde olsun. Ancak bu filmlerin vizyon süreleri ve yerleri biraz belirsiz.

Risk almayı sevenler ya da tüm önerileri izleyenler için ise ikincil bir listeyi de buraya koyuyorum. Ancak bunların sizi şaşırtıp çok iyi çıkabileceklerini hiç sanmıyorum.

  • Bel Canto (2 Kasım)
  • Overlord (9 Kasım)
  • Whitney (16 Kasım)
  • The Guilty (30 Kasım)
  • The Girl in the Spider’s Web (30 Kasım)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: