DEADPOOL 2

İlk macerasının ardından hayatını bir nevi düzene sokan Deadpool, kendi tarzında kahramanlığa devam etmektedir. Ancak bu düzen yakında bozulacak, gelecekten gelen bir adam ve mutant bir çocuk ile işler daha da karmaşıklaşacaktır. Deadpool tüm bu karmaşanın içerisinde yeni bir ekip kurarak çocuğun hayatını kurtarmaya çalışırken aynı zamanda kendi problemleri ile de baş edecektir.

 

Öncelikle şunu söylemeliyim ki kesinlikle ilk filminden daha başarılı ve daha komik bir Deadpool ile karşılaşacaksınız. Ancak işin dram yönünün de daha vurucu olacağı konusunda sizi uyarmalıyım. Tabi bunun yanında sürpriz unsuru da oldukça güzel bir şekilde filme eklenmiş. Deadpool’u tanıyanlar için şiddet uyarısı yapmam gerekmiyor sanırım fakat siz yine de hayal ettiğinizin daha üstünde bir şiddet ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Şimdi tüm bu konulara kısaca değinelim…

Deadpool denince akla tabi ki ilk olarak her kese laf sokan mizah anlayışı geliyor. İlk filmde de bu gevezeliğini görmüştük zaten. Bu filmde ise bu gevezelikleri neredeyse aynı sayıda olsa da mizah açısından daha ağır bastığı söylenebilir. Bunun en büyük sebebi ise bence göndermelerini marvel üzerine yoğunlaştırmış olması. Eğer diğer marvel filmlerine hakimseniz ve bunları dikkatli izlediyseniz sizi sesli güldürecek çok sayıda ince gönderme olacağını garanti ediyorum. Eğer konuya hakim değilseniz önce mutlaka bunlara bir göz atmalısınız ancak bu şekilde en iyi zevki alabilirsiniz.

 

Dram ve sürpriz kısmına gelirsek bu konuya tabi ki girmeyeceğim ancak her şeyin fragmanda beklediğiniz gibi çıkmayacağını söyleyebilirim. Fakat bu unsurlar aslında filmin kalitesini daha da yukarı taşıyor ve sizi fazlasıyla içine çekiyor. Kurgusu ise mizah olmasa bile ayakta durabilecek kadar iyi. Bu yönü ile Deadpool’un her yönü ile kendini geliştirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Ancak Deadpool kadar diğer karakterler de oldukça kaliteli performanslar sergiliyorlar. Özellikle Cable karakterinin oldukça başarılı olduğunu hatta neredeyse baş rolü bile paylaştığını itiraf etmeliyim. Deadpool ve Cable haricinde diğer X-men üyeleri ve Domino da hiç sırıtmamış. Tabi bir de taksici Dopinder var (oldukça ilginç bir karakter). Ayrıca görsel efektlerin kalitesinin de bütçe ile birlikte arttığını da söyleyebilirİm.

Kısacası bu devam filmi ile Deadpool size daha çok komedi, daha çok şiddet ve hepsinden önemlisi daha zevkli bir seyir sunuyor. Yani Deadpool size bir başyapıt yaratmıyor ancak vaat ettiği her şeyi yerine getiriyor. Infinity War’dan sonra biraz eğlenmek istiyorsanız bu film tam size göre. Benim puanım 8,5.

⇓Fragman⇓

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: