SKET DANCE

Sket Dance, Kaimei lisesindeki pek çok kulüpten biridir fakat onu diğerlerinden ayıran önemli bir amacı vardır. Klübün üyeleri olan Bossun, Himeko ve Switch, okuldaki herkesin yardımına koşmaktadır. Problem ne olursa olsun kimseyi geri çevirmezler ve aldıkları görevi yerine getirirler. Konu bu üçlü olunca da tüm görevleri eğlenceli ve son derece komik maceralara dönüşür. Motivasyona mı ihtiyacınız var, maymununuz mu kayboldu, randevu tavsiyesi mi lazım, yoksa sadece onlarla mı takılmak istiyorsunuz; hepsinin çözümü Sket Dance.

Komedi animesi ararken keşfettiğim bir seri Sket Dance. Başlarken sadece deneme amaçlıydı yani sadece belki güzeldir diye başladım fakat daha ilk oturuşta 10 bölüme yakın izledim. Bu yüzden de tahmin ettiğimden çok daha iyi çıktığını söyleyebilirim. Sonrasında detayını araştırdığımda serinin yaratıcısının, Gintama efsanesini yaratan adamın asistanı olduğunu öğrendim. Zaten ilerleyen bölümlerde Gintama ekibi de seriye konuk oluyor.

İçeriğe girmeden bu detayları verdim çünkü bu anlattıklarıma biraz bile aşinaysanız ne kadar kaliteli olduğunu hemen anlayacaksınız. Özellikle tarzı ve mizah anlayışı ile ilgili bir fikriniz oluşmuştur. 

Şimdi detayına girebilirim. Hemen her bölümün ayrı bir macera içeriyor ve komedisi ise neredeyse tümünde sesli güldürmeyi başarıyor. Temposu ve mizahı hiç azalmıyor diyebilirim. Bu yüzden de kendinizi oldukça kolay kaptırabiliyorsunuz, fakat diğer efsanelere kıyasla 77 bölümle nispeten kısa olduğunu da söylemem gerek. Bitişi ise tam bir bitiş değil çünkü sonrasında mangası bir süre daha devam etti. Yani seriyi bitirdiğinizde kaldığı yeri bulup mangasından devam etmenizi tavsiye ederim. Ya da en baştan da okuyabilirsiniz. 🙂 

Serinin dikkat çeken yönleri ise üç arkadaşın arasındaki bağ, neredeyse ortak olan geçmişleri ve Bossun’un yüz ifadeleri. Aralarında oldukça ilginç bir uyum var ve en komik sahneler de kendi aralarında takıldıkları zamanlar. Bossun grubun lideri ve en ilginç karakteri diyebilirim. İnsanlara yardım ederken ki hali oldukça öz güvenli olsa da kalan zamanlarda tam bir odun. Yüz ifadeleri ise apayrı bir hikaye. Himeko ise hokey sopasıyla gezen eski bir kabadayı ve en hareketli karakter. Switch’e gelince, bilgisayar aracılığıyla konuşan tam bir otaku. Ayrıca diğer serilere yaptıkları göndermeleri ve parodileri de ayrı bir övgüyü hak ediyor.

tumblr_m84ruutfss1r5c4dro1_500

Ortak geçmişleri konusunu biraz açmak istiyorum. Seri direk ortadan başlıyor fakat her 10-15 bölümden sonra bir karakterin geçmişi anlatılıyor. Kulübün kurulmasının öncesini açıklayan bu bölümler komedi değil önceden söyleyeyim, öyle ki duygusaldan da öteye geçen yerleri var. Hatta 3 bölüm süren Bossun’un hikayesi beni ağlatmayı başardı. Yani Sket Dance, hem güldüren hem de hayatın gerçeği olarak arada da ağlatan harika bir seri sunuyor ve oldukça farklı bir duyguyla kendine bağlıyor. Onun için Friends benzetmesi yapabilirim sanırım. Ne zaman canınız sıkılsa açıp bir bölüm izleyebileceğiniz ve aileniz gibi olan arkadaşlarınızı tekrar görebileceğiniz bir anime. Benim puanım 9. Mutlaka bir göz atın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: