TOMO-CHAN WA ONNANOKO!

Her gün yayınlanan, romantizmi hafif  komedisi bol eğlenceli bir manga serisi…

cec410df96ea7ac8a38d2d851df214539c641a148557afa5019c1c03b3c53216

 Tomo, genç ve güzel bir kız olmasına rağmen oldukça erkeksi bir karaktere sahiptir. Bu yüzden çocukluk arkadaşı Jun onu bir kızdan çok erkek olarak görmektedir. Fakat bir gün Tomo, ona olan aşkını itiraf eder ve seni seviyorum der. Karşılık olarak bende seni “kanka” cevabını almasıyla hikayemiz başlar. 🙂 Bundan sonra Tomo, ona ne kadar kadınsı olduğunu göstermeye çalışırken duygularını da anlatmaya çalışacak.

1 (1)

Evet biliyorum seveni çok olsa da (ben değilim) romantik komediler genelde klişe olmaktan öteye gidemez, fakat nispeten farklı olan bu mangayı özel olarak tavsiye etmek istedim. Çünkü romantizm sevmeseniz bile okumaya başladıktan sonra kendinizi komedisine kaptıracağınızdan eminim. Konu olarak çok orijinal diyemem fakat tarz açısından gerçekten farklı. Özellikle mizah yönü gerçekten kuvvetli. Kolay okunması sayesinde de mangaya yeni başlayacaklar için tavsiye edilen kaynaklardan biri.

Görsel açıdan ise çizimleri de gayet tatmin edici. Karakterlerin duygularını yansıtmada da gerçekten başarılı diyebilirim. Bunun yanında tipleştirmeler yani bazı özel surat ifadeleri komediyi gerçekten mükemmel tamamlıyor. Ayrıca orijinal kişilik yaratmada da son derece başarılı. Bu orijinal kişilikler bence manganın neden bu kadar tutulduğunun ve her başlayanın devam ettiğinin ilk sebebi olabilir. İkinci sebebi ise yayın formatı.

003

Her gün yayınlanıyor ifadesini burada biraz açmak istiyorum. Manga her gün bir sayfa olarak yayınlanıyor ve bazen sonraki sayfaya taşsa da genelde tek sayfalık bir olay anlatılıyor. Yani ortadan seçip okuyabilirsiniz fakat ilerledikçe hikaye yayılmaya başlıyor yani bunu yapmanızı pek tavsiye etmem. Bu günlük yayınlanma durumu manganın en iyi yönü çünkü her gün hikayeden uzaklaşmadan tek sayfa ile sizi neşelendirebiliyor. En zayıf yönü ise yine her gün yayınlanması çünkü sadece tek sayfa . Bu yüzden benim tavsiyem bu mangayı kesinlikle okuyun, okurken de en azından 1 hafta biriktirerek okuyun. Yada aylık olarak 30 sayfa da okuyabilirsiniz. Sadece 10 sayfalık bir şans verin gerisi zaten gelecek. Benim puanım 8,5.

621df6a7a3377f22b1ae3afc962c3f68

*Manga bu yazıyı yazdığım zamanda 700 sayfayı geçmiş bulunuyor ve türkçe çevirisi de yapılıyor. Fakat benim tavsiyem ingilizce olarak Mangazone’den takip edin.

*Üst üste kutular şeklinde olsa da okuma balonları sağdan sola okunur.

aax1yakvejux

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: