ASSASSINATION CLASSROOM

Güçlerinin sınırı bilinmeyen gizemli bir yaratık Ay’ın %70’ini yok eder ve bundan tam bir yıl sonra bu sefer tüm Dünya’yı yok edeceğini söyler. Fakat bu bir yıllık zaman zarfında Kunugigaoka Ortaokulu’nun en tembeli olan 3-E sınıfına öğretmenlik yapmayı talep eder. Karşılında ise sınıftakilerin onu öldürmeye çalışmasına izin verecektir. Böylece okulun en tembel ve beceriksiz sınıfı suikastçı olarak yetiştirilmeye başlanan özel bir yere dönüşür. Devletin koyduğu 10 milyon yen ödül de öğrencileri teşvik eder. Sınıf bu gizemli yaratığı yada ona taktıkları isimle Koro-sensei’yi öldürmeye çalışırken, o da onları inanılmaz öğretmenlik yetenekleri ile daha da yukarıya taşıyacak ve hikaye bambaşka noktalara ilerleyecektir…

180 bölümden oluşan manga, bitirdiğim nispeten ilk uzun manga. Nispeten diyorum çünkü 500’ü geçen birçok manga olduğu için fazla da uzun sayılmaz. Fakat tam da bu yüzden manga dünyasına girmek için en mantıklı ilk eserlerden biri. Özellikle dilinin hafif olması ve kolay okunabilmesi sayesinde ilk manga okuyacaklara tavsiye ederim. Bunun yanında biraz shounen olsa da genel olarak komedi ağırlıklı olduğu söyleyebilirim. Bu komedi unsuru ve hızlı atmosferi ile sıkılmayacağınızı garanti ederim. Çizimlerindeki kalite de bunu oldukça kolaylaştırıyor. Aksiyon sahnelerindeki akıcılığı ise tatmin edici. Fakat tüm bu iyi özellikler manganın yarısını oluşturuyor. Diğer yarısı ise bütünüyle Koro-sensei’ye ait. 

Hem anime hem de manga dünyasındaki en ilginç karakterlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Sırf Koro-sensei için bile bu mangayı okuyun diyebilirim. İlgi alanlarından yeteneklerine kadar, kesinlikle en tuhaf, en ideal ve en sapık 🙂 öğretmen. Özellikle komedi yükünü neredeyse tek başına sırtlanıyor ve bunu hiç sıkmadan, tekrara düşmeden yapıyor. İtiraf etmeliyim ki manganın sonuna geldiğimde bitirmek gerçekten zor geldi ve keşke hiç bitmeseydi dedim. Vedalaşma kısmı ise biraz değişikti. Gerçekten üzüldüm fakat manga beni tekrar neşelendirdi ve o şekilde bıraktı. Tüm bu sebepleri bir araya toplarsam, fazla tecrübem olmasa da bunun özel bir manga olduğunu söyleyebilirim. 

logo-assassination

Kısacası sizi kolayca ele geçirip baştan sona komedi ağırlıklı bir maceraya çıkarıyor. Bu sırada da görüp görebileceğiniz en manyak öğretmen ile tanıştırıyor. Ben kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Puanım 9.

Not: Seriyi Puzzmos ve Manga-tr gibi türkçe kaynaklardan okuyabilirsiniz. Ayrıca basılmış halde türkçesi de satılıyor. Fakat ben ingilizce olan Mangazone uygulamasını öneriyorum. 

*Manga, aksi belirtilmedikçe sağdan sola okunur unutmayın!

⇓Örnek Sayfalar⇓

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: