THOR: RAGNAROK

Ragnarok kıyameti yaklaşmaktadır ve kehanete göre bunun sonucunda Asgard tamamen yok olacaktır. Kıyameti önleyebilecek tek kişi olan Thor, evinden çok uzaklarda bir gezegende esir düşer. Üstelik güçlü çekici Mjölnir de düşmanı tarafından parçalanır. Elinde sadece kendi gücü kalan Thor, gücünün sırlarını keşfederken tanıdık bir yüzden de yardım alır. Gerçek gücünü keşfeden Thor, dostları ile birlikte evine dönerek Hela’yı yenmeye ve halkını kurtarmaya çalışır.

 

İlk iki filminin Marvel eğlencesini pek yakalayamaması yüzünden parlayamayan Thor, nihayet bu film ile yeniden doğuyor diyebilirim. Üstelik bu yeni ciddiyetsiz hali ile onun da komik olabileceğini gösteriyor. Ciddiyetsiz dedim çünkü içine düştüğü her durumu dalgaya vurmayı başarıyor ve bize de gülecek bolca malzeme veriyor. Fakat bu hali ile şımarık bir çocuk olduğunu da düşünmeyin sakın. Artık Loki’nin numaralarını da yutmayan Thor, verdiği kararlarla bize ne kadar olgunlaştığını gösteriyor.

 

Filmin bu kadar iyi olmasının sebebi eğlence anlayışı olsa da bunun asıl kahramanı yönetmen Waititi. Filme kattığı 80’lerin rengarenk havası, kendinizi bir atari oyununun içindeymiş gibi hissetmenizi sağlıyor. Kendi çocukluğunun eğlenceli atmosferini filmlerine yansıtan diğer yönetmenler gibi de oldukça kaliteli bir yapım ortaya çıkarmış. Bunu yanında filmin efektleri ve görüntüsü gerçekten muazzam. Rönesans tablolarını andıran epik sahneleri de geçek güzel bir dokunuş olmuş.

 

Bu seferki filmde mitoloji ve kurgu diğerlerinden daha başarılı diyebilirim. Ayrıca müzik seçimi de aksiyonun etkisini gerçekten arttırmış. Filmdeki Hulk sahnelerinden bahsedip sürprizleri bozmayacağım ama sizi kesinlikle doyuracağını garanti edebilirim. Planet Hulk’a yapılan göndermeler de gerçekten güzel detaylar olmuş. Diğer yandan Doctor Strange oldukça kısa süre gözükse de yeni karakter Valkyrie, onun boşluğunu gayet güzel doldurmuş. 

15193_thor-ragnarok-prev

Kısacası kendine has renkli bir atmosferi olan film son derece kaliteli ve epik bir macera sunuyor. Bu yeni ve nispeten daha eğlenceli olan Thor’u mutlaka izleyin. Benim puanım 8,5.

⇓Fragman⇓

 

 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: