PRISON BREAK

Michael Scofield , dahi derecesinde bir mühendistir ve son derece normal bir yaşamı vardır. Fakat bu durum abisinin hapse girmesi ve idama mahkum edilmesiyle tamamen değişir. Onun suçsuz olduğuna hatta bir komplonun mağduru olduğuna inanan Michael , onu kurtarmak için bir plan yapar. Mahkum edildiği hapishanenin planını da vücuduna dövme olarak yaptırıp küçük bir suç işleyerek yanına girmeyi başarır. Artık ters giden planlar , aniden çıkan engeller ve bolca heyecan dolu kaçış planı başlamıştır.

Yayınlandığı ilk bölümden itibaren herkesin ilgisini çekmeyi başaran Prison Break , tüm detaylarıyla gerçekçi bir kaçış planı sunuyor diyebilirim. Dizideki detaylar ve planlar son derece akla yatkın hatta gerçekte de denenebilir özellikte. Bence dizinin bu kadar başarılı olmasının en önemli sebebi de işte bu gerçekçiliği. Fakat ilgiyi sürdürüp hayran kitlesi yaratan da dahi karakter Michael. Yaptığı planları ve düşünce şeklini izledikçe; “diğer karakterler olmasa da olur , bu adam nereye gitse izlerim” noktasına kadar geliyorsunuz. Ayrıca sezonlardaki kalite dalgalansa da Michael hiç yavaşlamadan devam ediyor. Yani rahatlıkla , diziyi bırakmayı hiç düşünmeyeceksiniz diyebilirim.

  Dalgalanma demişken sezonlar hakkındaki görüşümü de hemen belirteyim. Öncelikle ilk sezon gerçekten de efsane , öyle ki hata bile bulamıyorsunuz. Sonraki sezon nispeten daha hızlı olsa da duyulan ilgi biraz hafifliyor. 3. sezon ilgiyi yeniden toplamaya başlıyor ve son sezonda kalite yine kendini gösteriyor. Son sezon dedim fakat bu yazıyı yazdığım şuanda yani 4. sezonun 8 yıl sonrasında , dizi 5. sezonu ile sürpriz bir şekilde geri döndü. Daha devam eder mi bilinmez fakat 9 bölümlük bu sezon özlemimizi gidermeyi başardı diyebilirim. Hatta ilk sezonun ayarına yakın bir etkileyiciliğe de sahip. Yani siz sadece başlayın , gerisini zaten izleyeceksiniz.

Son olarak da oyunculuğun -özellikle de baş rollerdeki oyunculuğun- oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. Çekim kalitesi ve yaratılan atmosfer de oldukça başarılı. Yani kısacası zeka dolu ve bol aksiyonlu bu diziyi mutlaka izleyin. 2. ve 3. sezonlar 8 ayarında olsa da diğer sezonların kalitesinden dolayı benim puanım 8 buçuktan 9.

⇓İlk Sezon Fragman⇓

j909wj

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: