GOOD WILL HUNTING

Will Hunting kenar mahallede yaşayan serseri bir gençtir ve MIT’de temizlikçilik yaparak geçinmektedir. Fakat Will aslında dahi seviyesinde bir zekaya sahiptir ve yüzlerce kitap okumuş ayaklı bir ansiklopedidir. Bir gün temizlediği sınıflardan birinde tahtadaki zor matematik sorusunu çözer ve sessizce çıkıp gider. Kısa zaman içinde profesör tarafından keşfedilen Will , bunu hiç istemese de onun himayesini kabul eder çünkü başı belada olduğu için ona ihtiyacı vardır. Bu sayede psikolog Sean ile tanışır ve hayatı yavaşça değişmeye başlar.

 

İzlediğiniz filmin içinde Robin Williams varsa emin olun o film içinizde bir yere dokunacak ve kesinlikle size bir ders verecektir. Bu film de tam olarak bunu yapıyor. Baş roldeki dahi gencin sorunlu geçmişi ve diğer karakterlerin hikayeleri filme dramatik bir arka plan sağlasa da “ağlamaklı” denilen ve bunun için izlenen filmlerle sakın karıştırmayın. Sizi etkileyip gözlerinizi sulandıracağı kesin ama bunun yanında da mükemmel bir şekilde hikayenin içine çekecek ve sonunda gerçekten düşünmeye itecek bir yapım. 

 

Özellikle Will (Matt Damon) ve psikolog arasındaki konuşmalar filmi durdurup düşüncelere dalmanızı sağlayacak kadar kaliteli ve ders verici. Ayrıca topluma dair görüşler barındırsa da son derece sade bir biçimde ana karaktere odaklanması , filmi oldukça kolay izlenen bir hale getirmiş. Hatta bittikten sonra film izlemiş gibi değil de sanki bir sohbet sonrasında tek başınıza oturuyormuş gibi hissettiriyor. Bunun yanında harika oyuncular ve performanslar da kaliteyi üst düzeye çıkararak filmi , mutlaka izlenmeli kategorisine taşımış.

k6yyu1p

Belki de en sevdiğim oyuncunun Robin Williams olmasından dolayı onun filmleri bana ayrı bir etkileyici geliyor. Fakat her birinin adeta bir hayat dersi olduğu konusunda galiba herkes hemfikir. Kısacası bu filmi mutlaka izleyin çünkü size bir şeyler katacağından eminim. Benim puanım 8,5.

*Birkaç replik;

tumblr_obyoaeqbz11sa8ezpo1_500

Hayatta iki şeyin kesin olduğunu anlayacaksın.
Bir: Bunu yapma.
İki: 150 bin dolarlık eğitimi , aslında halk kütüphanesine 1.5 dolara üye olarak da alabilirdin.

1905’te evreni araştırarak ün yapan pek çok profesör vardı. Ama Dünya’yı değiştiren, boş zamanlarında fizikle uğraşan 26 yaşında bir patent memuru oldu. Einstein her akşam arkadaşlarıyla içmek için çalışmaktan vazgeçseydi ne olurdu biliyor musun?
Hepimiz kaybederdik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: