SPIDER-MAN: HOMECOMING

Mahallemizin cana yakın dostu Spider-Man , nihayet evine geri döndü!

Avengers ile yaşadığı maceradan sonra kendini kahramanlığa fazlasıyla kaptıran Peter , normal hayatını boşlamış ve zamanının çoğunu Spider-Man olmaya adamıştır. Onu himayesi altına alan Tony Stark’a (İron Man) kendisini kanıtlamak ve Avengers’e katılabilmek için sürekli çalışmaktadır. Genellikle küçük suçların peşinden koşan Peter , sonunda karşısında güçlü bir düşman edinecek ve kendini kanıtlama fırsatı bulacaktır.

 

Marvel , Spider-Man’ın haklarını tekrar aldığında onu kendi evrenine nasıl dahil edeceği büyük bir merak konusuydu. Hatta pişmiş yemeğe su katma derecesinde bir riskti. Fakat bence Marvel bu işin de altından kalkmayı başardı. Özellikle daha önce zilyon defa izlediğimiz origin kısmını atlayarak karaktere ortadan girmesi bence izleyiciyi sıkmamak için verilen en mantıklı karardı. Yani kostümünü İron Man’in vermesi ve origin kısmının atlanmasına yapılan eleştiriler aslında yersiz. Önceki kahramanlar “en azından kendi kostümümüzü kendimiz diktik” şeklinde acıtasyon yaparken ben filmin biraz derinine girmek istiyorum.

 

Filmde Peter gerçekten tam bir ergen olarak resmedilmiş bu yüzden de kahramanın ciddiyetini bozduğu yönünde yorumlar yapılmış. Öncelikle şunu söylemeliyim Spider-Man , Avengers’in en genç en neşeli ve en eğlenceli üyesi (İron Man değil). Yani öncekilerden ziyade çizgi romana en yakın olan aslında bu. Dolayısı ile konuyu bilmeyenlerin yaptığı yorumları dikkate almayın. Bence film tam kararında olmuş. Hatta komedi unsurunun Guardians of the Galaxy seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Kısacası Spider-Man , Marvel’in en sempatik karakteri olduğunu gerçekten kanıtlıyor.

 

Ayrıca filmin ilk 40 dakikalık kısmı oldukça eğlenceli vakit geçirtiyor ve origin kısmının olmamasını adeta telafi ederek izleyiciyi kahramana ve hikayeye alıştırıyor. Bu sayede Spider-Man’ın bu evrene girişi oldukça yumuşatılmış oluyor. Oyunculuk açısından bakarsak da baş karakter gerçekten rolünün hakkını veriyor. Stark gibi tanıdık yüzler de güzel bir bonus olmuş fakat bana göre en başarılı karakter , kötü adam Vulture. Michael Keaton’un oyunculuğu filme gerçekten kalite katmış. Özellikle dünyayı ele geçirmekten ziyade küçük esnaf formatında takıldığı için abartıdan uzakta sağlam bir karakter ortaya çıkarmış. Son olarak kamyon dolusu spoiler vermeden detaylı bir şekilde filmi ballandırdığımı düşünerek yazıyı burada bitiriyorum.

 

bg_spiderman

Kısacası Marvel’in en tanınmış karakterlerinden birini hak ettiği yerde ve hak ettiği şekilde izlemek istiyorsanız bu eğlenceli filmi mutlaka izleyin. Benim puanım 8-8,5 arasında bir yerlerde.

⇓Fragman⇓

 

*NOT: Filmin sonunda iki ekstra sahne var unutmayın. Özellikle tüm yazılardan sonra çıkan sahnede çok büyük fake atılmış mutlaka izleyin. 😀

  1. İşte bu! Yorumun süper olmuş, benim gibi düşünen birini bulmak sevindirdi. Artık eski filmleri aşıp çizgi romandaki Peter’a odaklansalar sevecekler de filmi, insanlar gömmeyi seviyor :3

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: