SINGIN’ IN THE RAIN

Tüm zamanların en iyi müzikali!

euirrw

Don Lockwood , yıllar süren sahne performansı sonucunda kariyerinin zirvesine ulaşmış bir oyuncudur. Bir gün Kathy Selden adlı bir kadın , sinema oyuncularının karaktersiz gölgeler olduğunu iddia edince kendine güvenini kaybeder. Bu zeki kadının onu aşağılaması , Don’da ona karşı bir zaaf oluşmasına sebep olur. Fakat aktörün bencil ve seksi sevgilisi Lina , Don’u kaptırmaya hiç niyetli değildir.

Müzikal film kültürünüz olmasa bile sokakta yağmur altında şarkı söyleyen bir adamın olduğu sahneyi mutlaka izlemişsinizdir. İşte o sahne bu harika filmin bir parçası. Çoğu insan sahneyi bilse de kalanı önemli değilmiş gibi filmin tamamını izlemez. Fakat Singin’ in The Rain aslında tüm zamanların en iyi müzikal filmi olarak kabul ediliyor. Bu yüzden de mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan biri.

Filmin eski olması sizi caydırabilecek etkenlerden bir ve bunun için yapılabilecek pek bir şey yok. Fakat sinemayı gerçek anlamda seviyorsanız bu tarz şeylere takılmamanız gerektiğini de biliyorsunuzdur. Ayrıca film sessiz sinemadan sesli gösterime geçişi ve Hollywood’un iç dünyasını oldukça başarılı bir şekilde yansıttığı için gerçek sinemaseverleri etkilemeyi başarıyor.

Son olarak da sinemada müzikal yapmanın büyük bir risk olduğunu söylemek istiyorum. Çünkü yapılan çoğu film , zaten tiyatro sahnesinde olan bir oyunun uyarlaması. Singin’ in The Rain gibi başarılı yapımların sivrilmesinin sebebi ise film için yaratılan özgün hikayelere ve müziklere sahip olması. Özellikle günümüzde bu özgünlük etkeni yüzünden müzikal yapılmıyor yapılsa da uyarlama yapımlar yığınının arasında kalıyor. Fakat bu yıl yapılan La La Land , yarı müzikal olan havası ve özgün içeriği ile bu tarz yapımların henüz ölmediğini ve risk alınırsa müzikallerin de vizyon filmleri ile yarışabileceğini gösterdi. 

singin-in-the-rain-5148c2db37f6b

Yani kısacası Singin’ in The Rain gibi orijinal ve başarılı müzikal filmler yakalarsanız kaçırmayın ve mutlaka izleyin. Bu film , kendi kategorisinin adeta yüzü olduğu için onu puanlamayı doğru bulmuyorum ve kararı size bırakıyorum.

O meşhur sahne

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: