LUKE CAGE

Jessica Jones’un ilk sezonunda tanıştığımız Luke Cage , yaşanan olaylardan sonra Harlem’e taşınıyor ve kahramanlık işlerinden uzak durmaya çalışıyor. Fakat burada da beladan uzak kalamıyor ve yeni düşmanlar ediniyor. Luke çevresini korumaya çalışırken büyük bir mücadele veriyor ve sonunda olması gereken kahramana dönüşüyor. Ayrıca bunlar olurken onun geçmişine dair sırlar da gün yüzüne çıkıyor.

Luke Cage , delinemez bir deriye ve üstün bir fiziksel güce sahip bir süper kahraman. Dizi de temel olarak onun kahraman olma hikayesini anlatıyor fakat arka planda geçen hikayeyi de görmeniz lazım. Luke Cage , diğer kahramanlar gibi kostüm giyip takma isim kullanmıyor çünkü o siyahilerin de bağımsız bireyler olduğunu savunan ve onların sesi olan bir sembol. Bu çizgi roman karakteri yaratılırken ırkçılık konusu esas alındı mı bilmem ama dizide kesinlikle bu konu işleniyor.

Bunların yanında kurgusu ve konu bütünlüğü gerçekten başarılı. Oyunculuklar ise tatmin edici. Fakat en başarılı teknik yönü kullanılan müzikler. Siyahi müziği ağırlıklı bir repertuvar kullanılmış ve diziye “cuk” oturmuş diyebilirim. Yani kısacası Marvel’ilk siyahi ağırlıklı dizisi ve gerçekten izlenmeye değer kaliteli bir yapım. Marvel evrenindeki izleme sırasını da aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Benim seriye puanım 8.  

Marvel's_Luke_Cage_-_Transparent_Logo**Marvel Evreni İzleme Rehberi **

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: