EUREKA

Federal bir polis olan Jack Carter , geçirdiği araba kazası sonucunda kendisini haritada gözükmeyen gizemli bir kasabada bulur. Jack , kasabanın şerifi ciddi şekilde yaralanınca normal bir soruşturma olduğunu düşünerek olayı incelemeye başlar fakat bulduklarının çok ileri bir teknoloji olduğunu fark eder. Sonradan öğrendiği üzere Eureka adındaki bu kasaba , 2. Dünya Savaşı sırasında en zeki insanların toplanarak bilimsel gelişmede izole bir yaşam alanı olması için kurulmuştur. Jack karşılaştığı ilk garip olayı çözmesi ile bu garip kasabaya şerif olarak atanır. Gerisi ise bilim ve komedinin harika bir karışımı.  

Çerezlik dizilerden biri olarak kabul edilen Eureka , bana göre kalitesi ile onlardan bir tık yukarıda. Özellikle bilimi merkeze koyması ve onun sayesinde yapılabilecekleri göstermesi gerçekten harika. Bunun yanında ortalama bir zekaya sahip olan Şerif Carter’in olaylara yaklaşımı ve sempatik tavırları , mizah seviyesini gayet yukarı çekiyor. Tabi diğer karakterler komik değil demiyorum fakat birkaç bölüm izlediğinizde şerif en sevdiğiniz karakter olacak ve ne dediğimi kesin olarak anlayacaksınız.

Görsellik açısında bakarsak bu bir tv dizisi olduğu için efektlerdeki beklentinizi de buna göre ayarlamanızda fayda var. Yani çok yüksek bütçeli bir yapım değil fakat buna gerek de yok. Çünkü asıl amaç bilim teması altında eğlenceli bir macera yaşatmak. Eureka da bunu tatmin edici bir şekilde başarıyor. Yani kısacası günde bir ya da iki doz alarak gün içindeki stresinizden uzaklaşmanızı sağlıyor ve bunu oldukça eğlenceli bir şekilde yapıyor , ayrıca fazla kafa yormanızı da gerektirmiyor. İzlemenizi tavsiye ediyorum ve diziye yakışır bir şekilde (√49+9)÷2 puan veriyorum. 🙂 

e_79334206

 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: