GAME OF THRONES

WINTER IS COMING…

tumblr_static_8o8057lrfdc80k0w8g844k4gk

Bitmek bilmeyen yazların ve öldürücü kışların hüküm sürdüğü bir diyarda geçici olan barış yok olmak üzeredir. Tekinsiz bir ölümün ardından kuzayin lordu Eddard Stark , dostu ve kralı olan Robert Baratheon tarafından onun sağ kolu olması için güneye çağrılır. Stark bir anda kendisini entrikalarla dolu bir dünyada bulur. Herkes Demir Taht’ı kendisi için istemektedir fakat Ejderkrallar’ın soyundan gelen bir rakip daha vardır ve dengeler değişecektir. Ayrıca tüm bunlar olurken 7 krallığı koruyan Sur’un ardında gizemli güçler toplanmaktadır.

Game of Thrones izlemeyen kaldı mı bilmiyorum fakat yine de kenarda dursun belki lazım olur diyerek yazmaya karar verdim. Öncelikle çok geniş bir dünyaya sahip olduğunu belirtmeliyim. Siz de Ned Stark gibi kendinizi karmaşık bir ortamda buluyorsunuz. Bu yüzden takip edip anlaması başlarda biraz zor gelebilir ama dizi tüm aileleri ve karakterleri olabildiğince anlatmaya çalışıyor.Zaten olaya kendinizi kaptırınca daha kolay anlıyorsunuz.

Konusu gereği bolca entrika var tabi ki ama aklınıza bizim dizilerdeki aşk üçgeni formatında olan sıkıcı ve bayağı ilişkiler gelmesin. Bu dizideki entrikalar gücü ele geçirmek için yapılan zekice ve taktiksel manevralar olarak düşünülebilir. Yani kurgusu gerçekten başarılı. Şaşıracağınız gerçekler ve kehanetler de içinde bolca var.

Dizinin başarısına en büyük katkıyı yapan özellikleri ise fantastik öğeleri ve görselliği diyebilirim. Oldukça başarılı ve geniş bir fantastik dünya yaratılmış. Efsaneleri ve tarihi ile gerçekten çok detaylı bir dünya bu. Yani anlayacağınız kökleri bayağı sağlam. Dizideki görsellik de bu fantastik dünyayı daha gerçekçi bir hale getiriyor. Yani kısacası fantastik bir diyara yolculuk yapmak istiyorsanız tam size göre. İzlemediyseniz hadi gidip başlayın diyorum fakat bir Yüzüklerin Efendisi de değil diyerek 9 veriyorum. 🙂

*Harika açılışı ⇓

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: