SHUTTER ISLAND

Rachel Solando adındaki akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine polis memuru Teddy Daniels ve ortağı Chuck Aule , olayı araştırmaları için görevlendirilirler. Kaçması imkansız gibi görülen bir adada bulunan Ashecliffe Hastanesi’ne giden ikili , olayı araştırmaya başlar ve çeşitli gariplikler meydana gelir. Olayın derinlerini indikçe adadaki tablo onları etkilemeye başlayacak ve rüya ile gerçek arasındaki sınırlar zayıflayacaktır.

Karanlık atmosferi ve gizemli havasıyla sizi tam anlamıyla içine çekiyor ve aynı kasveti hissettirmeyi başarıyor “Zindan Adası”. Bir kitaptan esinlenilerek yaratılan film kitaptan farklı olduğu için eleştirilse de film olarak son derece etkileyici olduğu konusunda herkes hemfikir. Fakat buna rağmen izlerken adeta bir Stephen King romanının içindeymiş gibi hissettiriyor ve gergin atmosferi hiç dağılmıyor.

Kurgu açısından ise üzerine düşüneceğiniz filmlerden biri diyebilirim. Özellikle sonunda yaşattığı sürpriz ve şaşkınlık gerçekten bir tebriği hak ediyor. Ayrıca Leonardo DiCaprio , Mark Ruffalo ve Ben Kingsley gibi yıldızlardan oluşan kadrosu sayesinde son derece tatmin edici bir oyunculuk performansı sunuyor. Kısacası bir gerilim romanındaymış gibi hissedeceğiniz ve sonu ile beyin uçuran başarılı bir yapım. Mutlaka izleyin. Puanım 8,5.

1388289377-shutter-o

  1. Spoiler vermeden üzerine konuşmak o kadar zor ki. ama kesinlikle izlenmeye hatta arşivlenmeye değer bir filmdi. “gizem” veya “psikolojik gerilim” türüne dahil edebileceğimiz bu yapım izlendikten sonra insanın zihninde hüzün, şaşkınlık, acıma ve korku karışımı çok güzel bir tad bırakıyor.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: