MR. ROBOT

Elliot , gündüzleri bir siber güvenlik şirketinde programcılık yaparken geceleri hacker olarak sanal dünyada yaşamaktadır. Genellikle kötü insanlarla uğraşıp onları cezalandıran Elliot , asosyal bir kişiliğe sahiptir ve insanlardan uzak durmaktadır. Bir gün gizemli bir davet sonucunda kendini bir hacker grubunun içerisinde bulur. Bu çete ile beraber çok uluslu bir bankayı çökertmeye çalışan Elliot , sonunda bambaşka bir gerçek ile yüzleşecektir.

Konusu ve verdiği mesajlar bakımından gerçekten ilgi çekici bir dizi olduğunu söylemeliyim. Elliot karakterinin hayali arkadaşı olarak doğrudan sizinle konuşması ise seriye bambaşka bir hava katıyor. Ayrıca hacker dünyasına meraklı biri olarak bu tarz şeylerden hoşlananların zevkle izleyeceğinden de eminim.

İşleyiş olarak sürükleyici olsa da hem ağır atmosferinden hem de bölümlerin 1 saat civarı sürmesinden dolayı sizi yorma ihtimali var. Ama başlayınca devam edeceğinizden eminim. İlk bölümü giriş olarak düşünün ve ikinci bölümü de izleyin çünkü ilk bölüm tanıma formatında geçiyor yani sonradan hızlanıyor. İlk sezonun finalinde ise “hadi canım” dedirterek bitiyor.

Bilgisayar korsanları ve kurgusu ilginç olsa da bana göre dizinin başarılı olma sebebi verdiği mesajlar ve yaptığı tespitler. Özellikle Elliot sizinle konuşurken değişik konularda çok doğru analizler yapıyor. Yani kısacası ilginç ve sürükleyici bir konunun yanında sistem eleştirisi de sunuyor. İzleyin , pişman olmayacaksınız. Benim puanım 9

*Dizinin efsaneleşen sahnelerinden biri (Diziyi izlemeseniz de bu sahneyi izleyin) ⇓

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: