TOKYO GHOUL

Alternatif bir gelecekte Tokyo , normalde insan gibi görünseler de aslında insan eti ile beslenen ve Ghoul adı verilen yaratıklara ev sahipliği yapmaktadır. İnsanlar onların varlığından haberdar olsalar da tespit edilmeleri ve yakalanmaları son derece zordur. Böyle bir dünyada Kaneki , kendi halinde yaşayan bir öğrencidir fakat bu uzun sürmeyecektir. Hoşlandığı kız olan Rize ile çıktığı randevudan dönerken birden kız ona saldırır ve ghoul olduğu anlaşılır. Ama tam o sırada yanlarındaki inşaattan düşen demirler Rize’yi öldürür. Hastaneye kaldırılan Kaneki’ye Rize’nin organları nakledilir. O artık iki tarafın da haklı olduğu bir dünyada yarı ghoul yarı insan olarak yaşamak zorundadır.

Konuyu biraz uzattığımın farkındayım fakat ghoul’un  ne olduğundan bahsetmeden geçemezdim. Hala sıkılmadan okuyanlar için yazıya devam ediyorum. Tokyo Ghoul standart yaratık animeleri gibi gözükse de , konu derinliği ve kurgusu ile diğerlerinden ayrılıyor diyebilirim. Özellikle karakterlerin içsel çatışmaları harika bir şekilde yansıtılmış. Animede iki taraf olsa da ikisi de hem haklı hem haksız olarak gösteriliyor. Bu da sizi taraf tutma klişesinden uzaklaştırarak karakterin yaşadıklarını anlamaya ve ön yargılarınızı kırmaya itiyor.

Yaşattığı psikolojik çelişkiler ile oldukça orijinal olduğunu belirtmeliyim. Bunun yanında görselliği gerçekten kaliteli ve karakter çeşitliliği de tatmin edici. Hatta aynı karakterde farklı kişiliklerin ortaya çıkması muhabbeti var ki , animenin kırılma noktalarını oluşturuyor. Yani kısacası kurgu ve karakterler açısından oldukça sağlam , görsel kalitesi de bonus. Fakat son olarak bir uyarı yapmam gerekiyor. Şiddet içerikli sahneler çok zorlamasa da psikolojik yönü açısından bünyesi düşük olanların izlemeden önce 2 defa düşünmesinde fayda var. Benim seriye puanım dolu dolu 8,5 (şimdilik).

639671

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: