THE LOST ROOM

1960’lı yıllarda 66. karayolu üzerinde yüzlerce motel bulunuyordu. Bir gün Sunshine motelinde gizemli bir olay gerçekleşir ve bu olay sonucunda sıradan nesneler çeşitli güçler kazanırlar. Günümüzde dedektif Joe Miller , bir cinayeti araştırırken gizemli nesnelerden biri olan “anahtar” şans eseri eline geçer. Miller , bu anahtar ile her hangi bir kapıdan gizemli bir motel odasına geçebildiğini keşfeder. Fakat odadan her çıkışında oda kendini sıfırlamakta ve içindeki nesneler yok olmaktadır. Şanssız bir kaza sonucu kızı bu odaya girip yok olunca Dedektif Miller , kızını geri getirebilmek için bu nesnelerin sırrını ortaya çıkarmaya çalışacaktır.

Konuyu biraz uzatmış olabilirim ama daha kısa yazsaydım ilginizi çekmeyebilirdi. Bu yüzden ana konusunu anlattım çünkü gizem unsurunun tavan yaptığı nadir dizilerden biri. Dizinin başlarında “ben neyin içine düştüm” diyorsunuz ki bu soru tüm gizemli dizilerin kalitesini belirler. Yani dizi , merakınızı finale kadar (hatta bittikten sonra bile) güncel tutuyor. Konusu ve kurgusu ise son derece başarılı ve tatmin edici.

Diziye , Lost‘dan aşina olduğumuz mistik bir hava hakim. Yani garip bir şekilde içine çekiliyorsunuz ve sürekli aklınızda yeni bir soru beliriyor fakat aslında bundan zevk alıyorsunuz. Dizideki oyunculuk da yerli yerinde ve göze batmayan cinsten. Ayrıca bunun bir mini dizi olduğunu ve 6 bölümden(290 dk) oluştuğunu belirtmeliyim. Hal böyle olunca konuyu uzatmadan tadında bıraksa da , “bundan azıcık daha yok mu?” diye de sordurmuyor değil. Kısacası tadında biten ve sizi sürekli merak ettirecek bir dizi arıyorsanız mutlaka izleyin. Puanım 8,5

*Fragman ⇓⇓⇓

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: