TERROR IN RESONANCE

Kendilerine Sphinx diyen iki terörist internete bir video yükleyerek Tokyo’da büyük bir saldırı gerçekleştireceklerini söylerler. Tabi ki kimse bu videoyu ciddiye almaz fakat daha sonra Tokyo’da büyük bir bomba patlar. Bunun üzerine polisler iki teröristi aramaya başlar ve bir yandan da yayınladıkları videolarda sordukları gizemli bilmeceleri çözüp diğer saldırıları durdurmaya çalışırlar.

Toplamda 11 bölümden oluşan seri gizem , gerilim ve aksiyonu bir arada sunuyor. Gizemli bilmeceler ve patlayan bombalar ön planda olsa da arka planda karakterlerin geçmişleri ve bu planı yapma nedenleri anlatılıyor. Baştan söyleyeyim komedi unsuru son derece az yani eğlencelik bir dizi değil. Fakat psikolojik gerilim tarzındaki konusu ve zekaya hitap etmesi gayet tatmin edici. Psikolojik gerilim kelimelerine de takılmayın çünkü gerçekten hiç sıkılmıyorsunuz.

Gizemi ile sizi yavaş yavaş içine çekiyor , gün yüzüne çıkan asıl hikayesi ise sonraki bölümü merak etmenize neden oluyor. Bunlar olurken de bilmeceler ve şifreler eklenince 1 günde bitirebileceğiniz bir anime haline geliyor (ben 1 günde bitirdiğimden değil). Kısacası gizemi ve aksiyonu bol psikolojik bir anime. Tavsiye ediyorum ve 8,5 veriyorum.

*Orijinal ismi ile ararsanız daha kolay bulursunuz “Zankyou no Terror”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: