DOCTOR WHO

Tüm uzay ve zaman… Olmuş ve olabilecek her şey… Nereden başlamak istersiniz?

giphy16

BBC yapımı olan bilim kurgu dizisi , Gallifrey gezegeninden gelen ve kendisine “Doktor” diyen bir zaman lordunun maceralarını anlatıyor. Doktor , yol arkadaşları ile birlikte her bölümde uzay ve zamanda yolculuk ederek maceradan maceraya atılmakta ve yardıma ihtiyacı olanlara el uzatmaktadırlar.

Eski seri , modern seri , filmler ve yeni doktorlar derken 50 seneyi devirerek en uzun bilim kurgu dizisi unvanını alan Doctor Who , sonları sevmeyenlere göre bir dizi. Genelde herkes 2005 yılında yenilenerek geri dönen modern seriye başlıyor fakat güncel bölümleri yakalayınca hızını alamayarak eski seriyi de izlemeye başlıyorlar. Eğer izlemeye karar verirseniz sizin de öyle yapacağınızı bildiğim için resimleri ve gifleri modern seriden seçtim.

Modern seri başladığında bütçesi oldukça azdı ve efektler çok güzel değildi. Bu da , başlamayı düşünenleri vazgeçirebilecek bir etken. Fakat sabredin ve ilk sezonu bitirin çünkü ikinci sezonda doktor değişiyor ve kalite ciddi oranda artıyor , sonrasında ise çıtayı hep yükseltiyor. “Doktor değişiyor” kısmına takıldıysanız açıklayayım; doktor ölümsüz olsa da ciddi bir yaralanmada bedeni yenileniyor ve değişiyor(şimdiye kadar 13 doktor gördük). Bu yüzden de serinin 100. yılını da göreceğine inanıyorum.

Doctor Who ; herkesin izleyebileceği , can sıkıntısına birebir , uzun sıkıcı bakışmaların olmadığı , geniş bir evrene sahip , eğlence ve duygusallığın bir arada bulunduğu ve en önemlisi de hiç bitmeyecek bir efsane. Biraz sabredin ve dizinin sizi ele geçirmesine izin verin. Pişman olmayacaksınız. Genel kanıya göre puanı 9 olsa da kişisel zevklerden dolay ben 10 veriyorum.    

(Gifleri biraz abartmış olabilirim kusura bakmayın) 

Evren büyük bir yer.Geniş,karmaşık ve saçma. Ve bazen,imkansız şeyler oluverir ve biz onlara mucize deriz.

9af6ead5b652659d89c1fdf6a160ba20

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: