RAIN MAN

Los Angeles’ta bir araba satıcısı olan Charlie babasının ölüm haberini alması üzerine cenaze için Cincinnati’ye gider. Babasının ona bir saat ve araba bıraktığını öğrenince hayal kırıklığına uğrar çünkü varlığından bile haberdar olmadığı ağabeyi Raymond’a 3 milyon dolar bırakmıştır. Raymond’un klinikte yaşayan bir otizm hastası olduğunu öğrenince onu oradan kaçırır ve yollara düşerler. Atıldıkları macerada parayı almanın yollarını arayan Charlie ve Raymond arasında bir bağ kurulacaktır.

Filmin duygusal bir teması olsa da seyirciyi ağlatmak adına kasıtlı dram yapılmamış. Yani tam kararında duygusallık içeren zevkli bir yol filmi diyebilirim. Raymond karakterinin otistik olmasından dolayı da otizm ile ilgile oldukça bilgi sahibi oluyorsunuz. Üstün bir hafızası olduğu için Las Vegas’a gidip kumar oynamaları da duygusal havayı kırıp eğlenceli bir hale getirmesinin en güzel örneği.

Ama filmin asıl başarısı Dustin Hoffman’ın ayakta alkışlanası oyunculuğu. Gösterdiği performans ile oscar ödülü de kazanan Hoffman , rolünün hakkını sonuna kadar veriyor. Filmin genel olarak 4 oscar ödülü kazandığını da belirtmeliyim. Kısacası içinize hafifçe dokunacak harika bir yol ve kardeşlik filmi. İzlemenizi tavsiye ediyorum ve Tom Cruise rolünün hakkını veremediği için biraz puan kırıp 8,5 veriyorum.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: