THE MAN IN THE HIGH CASTLE

Yıl 1962. Amerika’nın teslim olması ile sonlanan 2. Dünya Savaşı’nın üzerinden 15 yıl geçmiştir. Japonya ve Almanya , Amerika’yı aralarında paylaşmış ve SSCB yıkılmıştır. Dünyadaki süper güçler haline gelen mihver devletleri Almanya ve Japonya’nın arasındaki sert rekabet sürerken Amerika’da bir direniş filizlenmektedir. Yüksek şatodaki adam olarak tanınan direniş lideri , savaşı müttefik devletlerin kazandığını gösteren gizemli filmleri toplamaktadır. Tüm bunlar olurken kendini bir anda direnişin içinde bulan Juliana gizemli filmlerin sırlarını çözmeye çalışacak.

Phillip K. Dick’in aynı adlı romanından uyarlanan dizi “savaşı Almanlar kazansaydı ne olurdu?” fikri üzerine kurulmuş. Yaratıcı bir fikir ve harika bir yazarın sırtından güç alarak yükselen yapım bunların hakkını da veriyor. Alternatif bir gelecek sunan dizi aynı zamanda karanlık bir distopya örneği. Alman , Japon ve Amerikalılardan oluşan geniş bir oyuncu kadrosuna da sahip.Ayrıca alternatif tarih de olsa dönem şartlarını son derece iyi yansıtıyor.

Genel olarak karanlık bir havaya sahip olsa da gerçek tarihi anlatan filmlerin ortaya çıkması diziye etkileyici bir gizem katıyor. “Bunların hangisi gerçek” , “yüksek şatodaki adam kim” derken ilk sezon bir anda bitiyor. İkinci sezonda da gizem unsurunu ve kaliteyi koruyarak sizi kendine bağlamayı başarıyor. Oyunculuklar ise tatmin edici bir seviyede. Amazon dizisi olduğu için de tüm bölümlerin tek seferde yayınlandığı bilgisini de verdikten sonra yazımı bitiriyorum. Ben izlerken çok zevk aldım sizin de izlemenizi tavsiye ediyorum. Puanım 8,5

*Tanıtım ⇓

the-man-in-the-high-castle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: