JOKER GAME

Öldürme , öldürülme , yakalanma!

giphy

İkinci Dünya Savaşı’nın henüz patlak vermediği 1937 yılının Japonya’sındayız. Yarbay Yuuki’nin önerisi ile imparatorluk ordusu tarafından bir casusluk eğitim programı başlatılır. Gizlilik içinde sürdürülen eğitimin tüm aşamalarını başarı ile geçen 8 kişi , D Örgütü adındaki teşkilata kabul edilir. Üsteğmen Sakuma ise bu örgütü gözlemlemesi için ordu tarafından  görevlendirilir. Artık Sakuma , askerlik ve casusluk hakkındaki görüşlerini değiştirecek bir joker oyununun içindedir.

Kaşlarınızı çatıp dikkatle izleyeceğiniz zekice kurgulanmış bir anime. Her bölümün başında gerçek olaylarla alakası olmadığı yazsa da bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Savaş döneminde devletler arası politika ve taktiksel stratejiler gayet güzel aktarılmış. Ama bunlara arka planda değinip asıl olayların gerçekleştiği casusluk görevlerini öne çıkararak sıkıcılıktan kurtulmayı başarmışlar.

Seride çeşitli casusluk teknikleri de aktarılırken her bölüm bir zeka oyunu formatında şekillendirilmiş. Görselliği ve temposu da son derece tatmin edici. Bölümler birbirinden kopuk gibi gelse de büyük bir tablonun parçaları gibi yerlerine oturuyorlar. Kısacası zekanıza hitap eden tarihi ve kaliteli bir anime. Devam sezonlarının geleceğine ve kalitenin düşmeyeceğine inanarak 8 puan veriyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: