CAPTAIN AMERICA

Marvel tarafından yaratılan Kaptan Amerika’nın nasıl süper bir kahramana dönüştüğünün hikayesi. Bu hikaye bizi Marvel evreninin ilk yıllarına götürerek yenilmezlerin ilk üyesinin doğuşunu ve kötülükle olan mücadelesini anlatıyor. Ayrıca diğer filmde Steve Rogers’ın (Kaptan Amerika) modern dünyada gözlerini açmasını ve bu dünyaya ayak uydurmaya çalışmasını izliyoruz. 

İlk kez 1941 yılında çizgi romanlarda görünmeye başlayan Kaptan Amerika , Marvel evreninin ilk zamanlarından beri en popüler kahramanlarından biridir. Ortaya çıkışı Nazilere karşı savaş propagandası yapmak ve ordu için yardım toplamak gibi amaçlara hizmet ettiği için ilk filmde karakterin doğuşu son derece doğru ve başarılı bir şekilde aktarılmış. Devam filminde ise modern dünyaya ayak uydurması ve geçmişinden gelen biriyle olan savaşı aktarılmış. Bu filmde efektler ve karakter bolluğunun yanında Chris Evans’ın da role oturması ile ilkinden daha başarılı bir yapım ortaya çıkmış. Black Widow’un ona eşlik etmesi de ayrı bir güzellik katmış.

Filmlerin konularını aşağıda detaylı bir şekilde yazacağım fakat değinmek istediğim son bir konu var. Captain America: Civil War (Kahramanların Savaşı) adlı üçüncü film aslında bir avengers filmi olduğu için onu ayrı bir yazıda yazmaya karar verdim. Onu kendi sayfasından okuyabilirsiniz. Fazla da uzatmadan Marvel evreninin önemli bir parçası olan Kaptan Amerika filmlerini izlemenizi tavsiye ediyorum ve filmlerin geneline 7,5-8 arası bir puan veriyorum.

1- Captain America: The First Avenger

captain-america-the-first-avenger-movie-poster

Son derece çelimsiz biri olan Steve Rogers , ısrarlarına rağmen fiziksel yetersizliği nedeniyle askere alınmamaktadır. Bir gün ordu tarafından yapılan bir deneye gönüllü olan Steve , deney sonucunda üstün fiziksel özelliklere sahip olur. Bu güçlerini ise Red Skull olarak bilinen ve Hydra örgütünü yöneten bir Nazi subayı ile savaşmak için kullanacaktır.

2- Captain America: The Winter Soldier

captain-america-the-winter-soldier-uk-poster

Günümüz dünyasında gözlerini açan Steve Rogers bu yeni dünyaya ayak uydurmaya çalışırken Nick Fury ve SHIELD ile işbirliği yapmaktadır. Bu sırada Sovyetlerin yetiştirdiği ve Winter Soldier (kış askeri) olarak bilinen ölüm makinesi tekrar ortaya çıkar. Steve arkadaşları ile bu düşmanı yenmeye çalışırken büyük bir sırrı da gün yüzüne çıkaracaktır.

86p10

*Captain America: Civil War (detay sayfası⇒) 

*Marvel Evreni İzleme Rehberi (detay sayfası⇒)

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: