THE FOUNTAIN

Hayat Ağacı’nı arayan Mayalı bir kaşif , ağaçlar üzerinde çalışan bir bilim adamı ve yaşlı ağaç ile seyahat eden bir uzay yolcusu. Üç farklı zamanda geçen üç hikaye. Fakat hepsinin ortak bir noktası var. Üç adam da kendisini aşkın ve sonsuzluğun arayışına adamıştır.

Daren Aronofsky’den beyin yakan bir film. Konusunu okumadan izlediğinizde(benim gibi) ağzınız açık bir şekilde “ben çok yanlış geldim galiba” diye düşünüyorsunuz. Konusunu bilerek izlediğinizde ise “doğru geldim ama neden geldim” diye sorabilirsiniz çünkü ilk seferde anlamanız gerçekten zor. Üç farklı zamanda geçse de aynı karakterler ile benzer hikayeleri içermesi ve bunların kesişmesi olayı kavramayı zorlaştırıyor.

Vakit öldürmek istiyorsanız bu film size göre değil. Fakat “beynimi mıncıklasın beni zorlasın” diyorsanız doğru yerdesiniz. Filmdeki oyunculuklar gayet güzel. Görselliği de özellikle uzay sahnelerinde izleyiciyi etkilemeyi başarıyor. Filmin en dikkat çeken yönü ise müzikleri ; mistik bir havası olan müzikler sizi hikayenin içine çektiği gibi ürkütüyor da. Kısacası bu tarz ağır filmleri sevenler mutlaka izlemeli. Puanım 8,5.  

Birçok yerde kullanılan efsane müziği (8dk)  ⇓

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: