BLACK MIRROR

Teknoloji bir ilaçsa -ki ilaca benziyor- , yan etkileri tam olarak nelerdir?

black-mirror-black-mirror-31025057-500-240

Her bölümü başka yönetmenler ve oyuncular ile çekilen dizi ; hayatımızı kolaylaştırdığı düşünülen teknolojinin bize nasıl sahip olduğunu ve yaşamımızı kolayca alt üst edebilecek bir güce sahip olduğunu çarpıcı bir şekilde ele alıyor. Şimdiye kadar 13 bölümü çekilen seri , Netflix üzerinden daha uzunca bir süre devam edeceğe benziyor.

Her bölümü bir film tadında ve gerçekten çarpıcı. Bölümlerin sonunda kafanızı allak bullak ediyor ve istemsizce teknolojinin gücünden korkmaya başlıyorsunuz. Bunu yaparken genelde gelecek teknolojileri kullansa da şu an hayatımızda olan teknolojinin de ne denli etkili olduğunu gösteren bölümleri var. Bu kadar çarpıcı ve ürkütücü olmasının sebebi de gerçekten yaşanabilecek olayları işlemesi. Bu sebepten dolayı bana göre günümüz distopyasını en iyi anlatan yapım.

Ayrıca her bölümünde başka oyuncuları görme şansımız oluyor bu oyuncu kalitesi de giderek yükseliyor. Yani filmleri ile tanıdığımız ünlü oyuncular da dizinin bir bölümüne konuk olabilir. Kısacası teknolojinin ne kadar tehlikeli bir güç olduğunu çarpıcı hikayeler ile anlatan harika bir distopya. Mutlaka izleyin. Benim puanım 9,5.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: