TOY STORY

Andy oyuncak koleksiyonu yapan ve onlara çok değer veren bir çocuktur. Fakat Andy’nin bilmediği bir şey vardır. Oyuncaklar onun yokluğunda canlanmakta ve şerif Woody’nin liderliğinde oyunlar oynamaktadırlar. Aralarına yeni bir oyuncağın katılmasıyla başlayan hikayemizde oyuncakların başından geçen maceraları izleyeceğiz. Serinin şimdilik 3 filmi bulunuyor , bu filmlerin konularını tek tek yazacağım fakat önce kısa bir analiz…

1995 yılında Pixar’ın ortaya çıkardığı ilk film , kullandığı animasyon teknikleri ve kalitesiyle bir devrim niteliğindeydi. Animasyon filmlerinin ilk efsanesi de diyebiliriz. Ayrıca Pixar’ın kurucusunun Steve Jobs olduğunu da hatırlatmak isterim. Film yaratıcı bir konuya ve etkileyici bir samimiyete sahip. Öyle ki bu özellikleri ile büyük bir başarı elde etmiş ve 2 devam filmi çekilmiş.

Beni en çok etkileyen özelliği ise gerçek oyuncakları animasyon haline getirip çocukken oynadığımız oyunları film yapması. Bu gerçekten dahice bir fikir. Bir de samimiyet faktörü var. Filmdeki arkadaşlık ilişkileri ve duygusal yönü gerçekten içinize dokunuyor. Bu seriyi hem yetişkinler hem de çocuklar izlesin demeyeceğim. Bu harika aile filmini çocuklarınızla “birlikte” izleyin. Üçüncü filmin 2 oscar ödülü olduğunu da ekleyerek puanımı veriyorum.9

*Toy Story

toy-story-poster1

Andy hediye olarak Buzz Lightyear adında yani bir oyuncak alır. Artık Buzz ile oynayan Andy favori oyuncağı Woody’yi ihmal eder. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden düşünce herkes bunu Woody’nin yaptığını düşünür. Woody suçsuz olduğunu ispatlamak için onu bulmaya karar verir ve büyük bir maceraya atılır.

*Toy Story 2

toy-story-2-5275e1f63a9f3

Andy tatil için kampa gittiği için tüm oyuncaklar evde kendi başlarına kalırlar. Bu sırada Al McWhiggin adındaki koleksiyoncu Woody’yi kaçırır. Arkadaşları onu kurtarmaya çalışırken Woody de bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

*Toy Story 3

toy_story_3_-_poster

Andy üniversiteye gitmek için evden ayrılırken Woody’yi yanına alır ve diğer oyuncakları tavan arasında bir çöp poşetine koyar. Çöpe atılacaklarını sanan oyuncaklar kaçmaya çalışırlar ve başlarına gelmeyen kalmaz. Olan biteni bilen tek kişi olan Woody ise bu durumu çözmeye çalışacaktır.  

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: