MINORITY REPORT

2054 yılında geçen hikayede John Anderton , psişik güçlere sahip kişileri ve teknolojiyi kullanarak cinayetleri işlenmeden fark edip potansiyel suçluları yakalayan özel bir birimin başındadır. Anderton sistemin kusursuz çalıştığına inanmakta ve her görevi sorgulamadan yapmaktadır. Ta ki sistem onun ismini verene kadar. Artık avcı , av olmuştur. Anderton uzun süredir körü körüne bağlı olduğu sisteme karşı gelebilecek midir?

Ütopik bir gelecekte geçen film başarılı görsel efektlere ve yaratıcı bir konuya sahip. Philip K. Dick öyküsünden uyarlandığı için de kurgusu son derece başarılı. Bilim kurgusal öğeleri yoğunlukta olsa da felsefesi dikkate değer. Ayrıca filmin kapitalist sistemi ve siyaseti empoze etmeye çalışan yönleri olduğunu söyleyen görüşler de var.

Oyunculuk açısından bakarsak genelde beğenmediğim Tom Cruise bu filmde iyi bir performans sergilemiş ve diğer karakterler de buna katkı sağlamış. Fakat sadece konusu bile izlenmeye değer. Bir Steven Spielberg filmi olduğunu da belirtmem gerek. Kısacası artıları ve eksileri olsa da izlemeye değecek güzel bir ütopik yapım. Puanım 8.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: