THE MENTALIST

Bir mentalist olan Patrick Jane gözlem yeteneği ve zekasını kullanarak insanları okuyabilmektedir. Bu yeteneği sayesinde insanları medyum olduğuna inandıran Patrick bu şekilde bir televizyon programı yapmaktadır. Bir gün program sırasında ünlü seri katil Red John’u tehdit edince karısı ve çocuğu öldürülür.Bu olay üzerine her şeyi bırakan Patrick katili bulmak için yetkililere yardım teklif eder. Yetenekleri sayesinde danışman olarak kabul edilir ve katili bulmaya çalışırken diğer davaların çözülmesinde de ekibe yardım eder.

Patrick Jane , polisiye tarzındaki dizilerde gördüğüm en sempatik karakter diyebilirim. Her olayı kendine has yöntemlerle çözüyor ve bolca muziplik yapıyor. Bu karaktere hayat veren Simon Baker da harika bir oyunculuk sergilemiş. Dizinin diğer karakterleri de gayet cana yakın , öyle ki bir süre izledikten sonra aileden saymaya başlıyorsunuz.

Diğer polisiye dizlerdeki soğukluğun bu seride pek olmadığını açıkça belli ettim sanırım. Bunun yanında her bölüm başka bir konu işlense de devam eden ana hikayesi ön planda tutulmuş. Patrick Jane karakteri sayesinde de bazen Lie To Me bazen Sherlock izliyormuş gibi hissediyorsunuz. 150 civarında bölümü olduğu için de çabuk bitirme derdiniz olmuyor. Kısacası sempatik ve dahi bir karakterin etrafında gelişen polisiye bir dizi izleyeceksiniz. Benim puanım 8,5.     

tumblr_nikfc8rdib1qbmp7lo1_500

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: