COUPLING

BBC yapımı komedi dizisi 6 yakın arkadaşın yaşadıkları üzerinden kadın-erkek ilişkilerini en  eğlenceli şekli ile ele alıyor. Cüretkar bir havanın hakim olduğu yapım kadın ve erkeklerin aynı olaylara olan bakış açılarının ne denli farklı olabileceğini gösteriyor.

Son derece eğlenceli ve cüretkar olduğunu söylemeliyim. Cüretkar dememin sebebi yaş sınırı gerektirebilecek konular ve sohbetler içermesi. Bunun yanında kadın ve erkek beyninin nasıl farlı işlediğini açıkça gösteren bunu yaparken de sesli güldüren bir dizi. Karakterler ve aralarındaki çatışmalar başarılı şekilde yansıtılmış. Oyunculuk açısından da gayet tatmin edici. Hatta baş rollerin çoğu diziden sonra önemli projelerde çalışma şansını yakalamış.

Mizah yönünden ise beklemediğim bir şekilde çok başarılı. İngiliz komedilerinin (bir kaç istisna hariç) genelde fazla güldürmediğini bildiğim için bu diziye de ön yargıyla başlamıştım fakat bunu haksız çıkarmayı başardı. Bana göre dizinin en kötü yanı kısa olması. 4 sezon boyunca 28 bölüm çıkaran dizinin yaratıcısı , (2 yılda bir 3 bölüm Sherlock çıkaran) Steven Moffat olduğu için bu gıcıklığını normal buluyorum artık. Fakat kısa da olsa kadın-erkek ilişkilerini gayet eğlenceli şekilde yansıtan bu diziyi tavsiye ediyorum. Puanım 8,5.   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: