FORREST GUMP

Forrest Gump düşük zeka seviyesi yüzünden devlet okullarına bile girmekte zorlanan bir çocuktur. Fakat zekası düşük olsa da fiziksel anlamda güçlü olan Forrest tüm engellere rağmen başarılarla dolu bir hayat yaşıyor. Film boyunca hayatını izleyeceğimiz Forrest; Elvis’e esin kaynağı oluyor , Vietnam savaşından sağ çıkıyor , büyük bir şirket kuruyor ve daha bir sürü tarihi olayı bizzat yaşıyor. Ama tüm bunlar olurken tek düşündüğü güzel Jenny.

Run Forrest Run! repliğini popüler kültüre kazandıran harika bir film. Epik diyebileceğim bir hayat hikayesini işleyen yapım her açıdan mükemmel. Oyunculuk açısından baktığımızda oynadığı karakterle devleşen bir Tom Hanks görüyoruz. Hanks filmdeki performansı ile adeta oyunculuk dersi veriyor. Tabi diğer oyuncular onun kadar etkin olmasa da onlar da gayet tatmin edici.

Kurgusu ve müzikleri de en iyilerin elinden çıktığını kanıtlıyor. Ayrıca film boyunca bir çok tarih olay da yorum katılarak aktarılıyor. Belki de filmin en ilginç özelliği bu tarihsel öğeleri. Kısacası içinde bolca tarih ve aşk bulunan epik bir hayat hikayesi izleyeceksiniz. Şiddetle tavsiye ediyorum ve 9,5 veriyorum.

tumblr_mswqdv8kvk1sfvd2co1_500

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: