SMALLVILLE

Superman’ın gençlik yıllarına odaklanan dizi Clark Kent’in Superman olana kadar başından geçen maceraları anlatıyor. Clark bu maceralar boyunca geçmişinin sırlarını öğrenirken dost ve düşmanlar da edinecektir.

Smallville şu sıralarda oldukça popüler olan ortak evren dizilerinin ilki hatta fikir babası diyebilirim. Zamanında çok ses getiren dizi bittikten sonra bu tarz yapımların ilgi çekeceğinin fark eden DC ve Marvel hala bir yarış halinde. Bu bilgileri verdikten sonra diziye geçelim. Artık bir çocuk olmayan Clark(Tom Welling) güçlerinin farkındadır ve bunlarla ne yapacağına karar vermelidir. Bunu yaparken de sırrını saklamak zorundadır.

Bu temel üzerine kurulan dizi karakterlerin yaşadıklarını ve ruh hallerini başarılı bir şekilde aktarıyor. Oyunculuk açısından harikalar yaratmasa da karakter bolluğu durumu eşitliyor. DC evreninin bir sürü kahramanını da konuk ediyor. Black Canary , Flash , Aquaman gibi hahramanların yanında Doomsday ve Zod gibi kötüleri de görme şansımız oluyor. Hatta dizide 50 bölümden fazla oynayan Green Arrow var. Ve tabi ki Clark’ın kuzeni Kara yani Supergirl de kadroda.

Kısacası DC ve Marvel dizilerinin tatile girdiği yaz aylarında vakit öldürmek ve DC evrenine daha yakından göz atmak için ideal. 10 sezon olduğu için de kolay kolay bitmeyecek bir dizi. Son olarak Erica Durance’nin şimdiye kadar izlediğim en iyi Lois Lane karakterini bu dizide canlandırdığını söylemek istiyorum. Şuan ki DC dizilerinden daha samimi olmasından ve çabasından dolayı diziye puanım 8.    

51yl34

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: