KILL BILL

Gelin , bir suikast ekibinin parçasıdır. Ekipten ayrıldıktan sonra lider Bill ve diğerleri ona karşı cephe alır. Düğün gününde baskın yaparak herkesi öldürürler. Gelin 4 yıl komada yattıktan uyanır ve intikam yemini eder. Bunu yapanları bulup tek tek öldürecektir. Sonunda da sıra Bill’e gelecektir.

Kill Bill aslında tek bir film olarak yapılmış fakat uzun olduğu için ikiye bölünmüştür. Çoğu yerde tek film olarak sayılsa da ben seri olarak kabul ettim ayrıca efsaneler arasında olması daha doğru geldi. Kill Bill , bence Tarantino’nun en doyurucu filmi. Aksiyon ve şiddet sahneleri dolu dolu geçse de hikaye ve felsefeye de yer verilmiş. Kurgusu ise düz bir çizgide ilerlemeyip karmaşık bir düzende aktarılmış fakat bence bu hikayeyi daha çekici bir hale getirmiş. Hikayeyi bölümlere ayırması da ilginç bir sinema deneyimi olmuş.

Film hakkında söylemem gereken en önemli şey ise basit bir intikam hikayesini epik bir destana çevirmesi. Bunu Tarantino’dan başkası da yapamazdı. Çünkü onun hikayeyi mantık çerçevesinde yapmak gibi bir derdi yok. Filmlerdeki unsurları görmek istediği gibi çekmesi hem bir tarz yaratıyor hem de izleyiciyi tatmin ediyor. Yani film bu tarzı sevenlere ve yönetmenin hayranlarına hitap ediyor diyebilirim. Gerçekçi dram sevenlerin uzak durmasını öneririm. Kısacası epik bir intikam hikayesi izlemek isteyenler için (müzikleri dahil)tüm unsurlarıyla son derece tatmin edici bir film. Benim puanım 8,5.    

*Bu da meşhur “ıslık sahnesi”

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: