DOCTOR STRANGE

Çok başarılı bir cerrah olan Stephen Strange geçirdiği kaza sonrasında ellerini kullanamaz hale gelir. Her türlü ameliyatı denese de başarılı olamaz. Son bir umut ile ellerini iyileştirebileceği söylenen birini aramak için Tibet’gider. Gittiği yerde Ancient One ile tanışan Strange büyünün varlığını ve gücünü öğrenir. Orada kalarak büyü sanatını öğrenen Strange çok önemli sırları öğrenecek ve kendini büyük bir savaşın içinde bulacaktır.

Şimdiye kadar yapılmış Marvel filmlerinin en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Hatta kahramanlar geçidi olan Civil War‘dan bile daha iyi. Harika bir kurgu var ve görsel açıdan çok sayıdaki bilim kurgu filminden daha başarılı. Fakat en önemli artısı Doctor Strange karakterini canlandıran Benedict Cumberbatch. Karaktere o kadar iyi oturmuş ki daha iyisi olamaz. Marvel oyuncu seçimlerindeki başarısını burada da göstermiş.

Tabi işin içinde Benedict olunca mizah unsuru da peşinden gelmiş. Filme sesli güldüren bir mizah anlayışı hakim. Bu da Marvel için olmazsa olmaz bir özellik zaten. Yani kısacası çok eğleneceğiniz mistik bir süper kahraman filmi izleyeceksiniz. Süper bir oyunculuk da cabası. Benim puanım 8 buçuktan 9.   

*Bu da fragmanı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: