DEXTER

Dexter Morgan , cinayetlerin çözülmesinde polise yardım eden normal bir olay yeri inceleme elemanıdır ama bir sırrı vardır. O geceleri kötü adamları yakalayıp öldüren bir seri katildir.

Dexter daha küçük bir çocukken annesi öldürülür ve bir polis tarafından evlat edinilir. Polis memuru Henry Morgan Dexter’in karanlık bir yönü olduğunu keşfeder ve bunu baskılamaya çalışır. Bunu yapamayacağını anlayınca da dürtülerini kötü insanlar üzerinde kullanmasını sağlayan kuralları Dexter’e kabul ettirir. 8 sezon boyunca hayatını izleyeceğimiz Dexter kötüleri cezalandırırken geçmişiyle ilgili sırları da öğrenecektir.

Konu bakımından çok yaratıcı olduğunu kabul etmem gerekiyor. Dahiyane bir fikir üzerine kurulan dizi insanı sürekli ahlaki bir çelişkide bırakıyor. En temel çelişki ise kötüleri öldüren bir adam iyi olabilir mi? Tabi konusu çok iyi olsa da dizinin başarılı olmasının sebebi bir seri katili harika şekilde canlandıran Michael C. Hall.(adamın tipi bile ürkütücü). Ayrıca sezon finallerinde sizi beton duvarlara çarpması da kurgunun ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Ama her sezon başka bir teması olması bazı sezonlarda kopukluk ve düşüşlere sebep oluyor. Yani her sezonu o kadar harika değil. İzlerken bunu da göz önünde bulundurun. Benim diziye puanım 8,5.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: