IRON MAN

Bir dahi ve milyarder olan Tony Stark kaçırıldığı yerden kaçabilmek için demir bir zırh yapar ve kaçtıktan sonra bu zırhı geliştirmeye karar verir. Böylece Marvel evreninin en tanınan kahramanlarından olan Iron Man doğmuş olur. Şimdiye kadar 3 filmi yapılan Iron Man çeşitli maceralara atılarak düşmanlarıyla mücadele eder. Bu filmleri tek tek anlatacağım fakat önce kısa bir değerlendirme yapalım.

Şuan devam etmekte olan Marvel sinematik evreni resmi olarak Iron Man ile başladığı için bende yeri farklıdır. Ayrıca kalite açısından sağlam olması devamında gelecek filmlere de referans olmuştur. Efektleri ve kurgusu gayet başarılı. Özellikle hologram görüntüleri kıskançlık hissi yaratacak seviyede. Mizah unsuru ise tam dozunda ayarlanmış. Oyunculuk açısından da en doğru seçimler yapılmış diyebilirim.

Tony Stark karakterini Robert Downey Jr.’dan daha iyi oynayabilecek bir oyuncu olduğunu düşünemiyorum. Karaktere o kadar yakışmış ki başka türlüsü olamazmış gibi geliyor. Zaten Marvel , tüm filmlerinde bu yerinde oyuncu seçimlerini tekrarlıyor. Fakat ilk filmi bence çok iyi olsa da diğer filmlerde çeşitli kriterlerin yükseliş ve düşüşleri olmuş. Bu yüzden her filme puan verip ortalamasını olduğu gibi bırakacağım. Sırasıyla 8,5-7,5-7,5 veriyorum ve genel puan olarak 7,83 kalıyor. (Bu da bilimde Iron Man sabiti olarak adlandırılır)

*Bu da Tony’nin sıkça kullandığı AC/DC şarkısı Back İn Black*

 

*Iron Man

M Payoff 1sht

Çapkın bir milyarder olan Tony Stark aynı zamanda bir dahidir. Yüksek teknoloji silahlar üreten Stark onları Afganistan’da tanıtırken kaçırılır. Onu kaçıranlar bir füze yapmasını isterler fakat Stark gizlice kendine bir zırh yapar. Yaptığı zırh sayesinde kaçar ve eve döndüğünde bu zırhı mükemmelleştirir. O artık Iron Man’dır.

*Iron Man 2

iron_man_int_1200

Iron Man olduğunu tüm dünya ile paylaşan Tony Stark , sırrını paylaşması için devlet tarafından zorlanır. Tasarımının yanlış ellere geçmesini istemediği için paylaşmayı reddeder. Bu sırada geçmişten gelen bir düşmanla karşı karşıya gelen Stark yeni dostlar da edinir.

*Iron Man 3

Iron-Man-3-IMAX-poster

Iron Man bu macerasında şimdiye kadar karşısına çıkan tüm düşmanların en tehlikelisi ile karşı karşıya geliyor. Özel hayatında da sorunlar yaşayan Stark tüm bunların üstesinden gelebilecek mi?

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: