HAVEN

FBI ajanı Audrey Parker çalıştığı dava için sakin ve gözlerden uzak olan Haven kasabasına gelir. Fakat kasabada garip olaylar yaşanmaktadır. Bu gariplikleri fark edip araştırmaya başlayan Audrey , yerel gazetenin çok eski bir sayısında tıpatıp kendisine benzeyen bir kadın görür. Bu kadının annesi olduğunu düşünür ve geçmişiyle ilgili bilgileri öğrenebilmek için kasabada kalmaya karar verir. Audrey kasabadaki gariplikleri çözmeye çalışırken geçmişiyle ilgili sırları da öğrenmeye çalışacaktır.

Stephen King’in Colorado Kid isimli kitabından uyarlanan dizi bir çok türün özelliklerini bir araya toplamış. Yani gizemli ve fantastik bir havası olsa da , Lost‘da olduğu gibi ağır bir atmosfer yok(fakat tabi ki lost daha iyi). Mizah unsuruna önem veren samimi ve eğlenceli bir dizi aynı zamanda. Stephen King kökenli bir hikaye olduğu için de kurgusu gayet tatmin edici.

Oyunculuk açısından göze batan bir eksisi olmadığı gibi baş rollerin hepsinin sempatik olması da güzel bir artı özellik. Kısacası eğlenceli ve gizemli bir macera dizisi diyebilirim. Ağır konulu gizem dizilerini sevenlerin zevkle izleyeceğini düşünüyorum ve kanaat notuyla 8,5 puan veriyorum.  

 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: