THE BIG BANG THEORY

Kalifornia Teknoloji Enstitüsü’nde fizikçi olarak çalışan Sheldon Cooper ve Leonard Hofstader aynı zamanda ev arkadaşlarıdır ve genelde birlikte vakit geçirmektedirler. En yakın arkadaşları ise , biri mühendis diğeri astrofizikçi olan Howard Wolowitz ve Rajesh Koothrapalli’dir. Kendilerini inek olarak tanımlayan ve bir grup dahi olan karakterlerimiz zamanlarının büyük bir kısmını bilim kurgu yapımlarıyla , masa oyunlarıyla ve Sheldon’a katlanarak geçirmektedirler. Fakat bir gün Sheldon ve Leonard’ın karşı dairelerine sarışın güzel bir kadının olan Penny’nin taşınmasıyla hayatları değişir. Leonard’ın aniden Penny’e ilgi duyması da 10 yıldır devam eden bu maceranın fitilini ateşler.

Big Bang Theory , Friends ile birlikte benim en iyi komedi dizileri listemin ilk sırasını paylaşıyorlar. İki diziden de puan kıramadığım için ikisini de ilk sıraya koydum. Yıllardır izlediğim ve çizgisini hiç bozmayan harika bir komedi dizisi. Her bölümünün sesli güldürdüğünü gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Her bölümde başka konuların işlendiği dizide devam eden hikayeler kurgunun içine güzel bir şekilde işlenmiş.

Oyunculuk açısından ise gayet tatmin edici. Başta Sheldon ve Penny olmak üzere tüm karakterler başarılı oyunculuklar sergilese de Sheldon hepsinden öne çıkıyor. Harika bir oyunculuk sergileyen Jim Parsons , Sheldon karakteriyle 1 altın küre ve 4 emmy ödülünü hakkıyla kazanmış. İzledikçe tüm karakterler ailenizin bir parçasıymış gibi geliyor ve diziyi bırakamıyorsunuz. Televizyonun en iyi komedi dizilerinden olan bu yapımı şiddetle tavsiye ediyorum ve tam puan veriyorum 10.      

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: