ICE AGE

Buz devrinin tüm dünyaya hakim olmaya başladığı dönemde birbirinden alakasız 3 hayvan bir araya gelir. Şans eseri beraber çalışmak zorunda kalan mamut Manfred , kaplan Diego ve miskin hayvan Sid tahmin ettiklerinden daha uzun sürecek bir maceraya atılacaklar. 

Şimdiye kadar 5 filmi yapılan seri , en kaliteli animasyonlar arasında sayılıyor. Görsel açıdan gayet tatmin edici olan yapım konusu ve mizah anlayışı ile her yaştan izleyiciye hitap ediyor. Televizyonda ne zaman görseniz oturup izleyeceğiniz tarzda bir seri diyebilirim. Konu ilerledikçe ve filmler arttıkça hikayeye yeni karakterler de ekleniyor.

Alt yazılı izleyebilirsiniz fakat animasyon dublajında gayet iyi olduğumuz düşünülürse dublajlı izlemenizi daha tatmin edici olabilir. Kısacası ne zaman ve kiminle isterseniz izleyebileceğiniz güzel zaman geçirmelik bir animasyon. Puanımı verdikten sonra filmlerin konularını tek tek yazacağım. Seriye olan genel puanım 8.

*Ice Age

ice_age_00-1421522546

Buz devrinin sert koşulları etkisini gösterirken hayvanlar ve insanlar hayatta kalmaya çalışmaktadır. Mamut Manfred , kaplan Diego ve miskin hayvan Sid şans eseri bir araya gelir. Bu üçlü , buldukları bir bebeği ailesine götürmeye çalışırken eğlenceli bir maceraya atılacaklar.

*Ice Age 2: The Meltdown

2006-ice_age_2-6

İlk maceranın ardından ayrılmaz bir ekip haline gelen kahramanlarımız Manny , Diego ve Sid bu sefer eriyen buzullardan kaçmaya çalışacaklar. İçinde bulundukları vadi sular altında kalacağı için oradaki hayvanları da buradan ayrılmaya ikna etmek durumundadırlar. Ayrıca bunlar gerçekleşirken türünün son örneği olduğunu düşünen Manny  başka bir mamut olan Ellie ile karşılaşacaktır. Fakat ortada bir sorun vardır Ellie kendini bir keseli sıçan sanmaktadır.

*Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs

ice-agedawn-of-the-dinosaur

Manny ve Ellie yavrularının doğmasını beklerken biraz dışlanmış hisseden Sid , bulduğu dinozor yumurtaları ile kendi ailesini kurmak ister. Fakat yumurtadan çıkan dinozorlara bakamayacağını anlar. Kahramanlarımız bu dinozorları annelerine ulaştırmak için yer altında bir maceraya atılacaklar. Ayrıca çıktıkları bu macerada dinozorlara kafa tutarken tek gözlü dinozor avcısı gelincik Buck ile karşılaşacaklar.

*Ice Age 4: Continental Drift

iceagecontinental-2012-1b

Yaşadıkları bir afet sonrasında Manny , Diego ve Sid bir diğerlerinden ayrı düşerler. Düştükleri kara parçasından kurtulmak ve diğerlerinin bulmak amacıyla yaptıkları gemi ile denize açılıyorlar. Kahramanlarımız bu macerada ailenin kalanına ulaşabilmek için deniz canavarları ve korsanlarla mücadele edecekler.

*Ice Age 5: Collision Course

ice_age_five_ver8

Scrat’ın meşe palamuduna olan bitmek bilmeyen tutkusu bu sefer dünyayı yok edecek kozmik olaylar zincirini başlatır. Kahramanlarımız dünyaya doğru gelen göktaşından kurtulabilmek için çıktıkları macerada hiç görmedikleri yerlere gidecekler ve tuhaf yaratıklarla karşılaşacaklar. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: