THE MUMMY

Ölüm sadece başlangıçtır. O geri döndü ve şimdi intikam peşinde.

imhotep-the-mummy-o

Maceracı Rick O’Connell ve arkeolog Evelyn yanlışlıkla 3000 yıllık bir mumyayı hayata döndürürler. Geri dönen İmhotep intikam peşindedir ve onu sadece Rick ve Eve durdurabilir. Tarihle iç içe yoğun tempolu bir maceraya hazır olun.

Televizyonda ne zaman görseniz oturup izleyeceğiniz filmlerden olan mumya (üçüncü film hariç) çok güzel bir eski mısır serisi. Kendine has efektleri ile tuhaf bir çekiciliği var. Imdb puanının neden düşük olduğunu şahsen hala çözmüş değilim. Bana göre ilk film 8,5 alabilecek kapasiteye sahip. Oyunculuk açısından da gayet tatmin edici hatta kadrosunun çoğu ödüllü oyunculardan oluşuyor. Mizah unsuru ise bence en önemli özelliği.

Kurgusu ise kolay anlaşılır ve takibi kolay.Bence serinin asıl sıkıntısı gereksiz ve alakasız olan üçüncü filmi. Genel puanı düşüren de o son film. Yani üçüncü filmi izlemeseniz de olur diyebilirim. İlk iki filmin ortalaması bana göre 8 civarında olsa da üçüncüyü dahil edersem verebileceğim puan en fazla 7,5. Aşağıda filmlerin konularını yazacağım.

*The Mummy

the-mummy-553d218d4673f

Eski bir asker olan Rick , ölüler şehri Hamunaptra’yı bulmak isteyen Evelyn ve kardeşine rehberlik yapmaktadır. Eve yanlışlıkla 3000 yıllık bir mumyayı hayata döndürür. Hayata dönen mumya diri diri gömülme cezasına çarptırılan İmhotep’tir. Acaba Rick ve Eve onu durdurabilecek mi?

*The Mummy Returns

1107-the-mummy-returns-c

Mumyanın dönüşünün üzerinden 10 yıl geçmiştir. Rick ve Eve artık evlidir ve 9 yaşında bir oğulları vardır. İngiltere müzesine nakledilen mumya burada gizemli bir kadın tarafından tekrar hayata döndürülür. Fakat bu sefer İmhotep’ten dahi güçlü biri de olaya dahildir. Önceki yaşamlarının sırlarını çözmeye çalışan kahramanlarımız oğullarını kurtarmak için herşeyi yapacaklar.

*The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

yovatfbqv

Önceki maceranın 10 yıl sonrasında geçen hikayede O’Connell ailesi bu sefer ejder imparatorunun mumyası ile baş etmeye çalışıyor. İmparatoru yenmenin tek yolu ise Çin Seddi’nin yapımında çalışıp ölmüş askerleri savaş için geri getirmek. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: