MADAGASCAR

Şimdiye kadar 3 filmi yapılan animasyon serisinin konusu genel olarak şöyle; aslan Alex , zürafa Melman , zebra Marty ve su aygırı Gloria Central Park hayvanat bahçesinde hayatlarına devam ederken bir gün Marty dışarıda hayatın nasıl olduğunu merak eder. Bu merakın sonucu olarak gelişen macerada bambaşka yerlere gidecek ve değişik hayvanlarla karşılaşacaklar.

Açıklama kısmı biraz özensiz gibi görünse de aşağıda konularını tek tek açıklayacağım için fazla detay vermedim. Animasyon kategorisini açmaya karar verdiğimde aklıma ilk gelen animasyonlardan biri olan Madagaskar , çocuklar için olduğu kadar yetişkinlere de hitap eden bir seri. Mizahi yönü gayet iyi olduğu için sıkılmadan izleyeceğinizden eminim. Türkçe dublajlı halini izleseniz dahi kaliteli isimler dublaj yaptığı için anlam kaybı fazla olmuyor. Ayrıca baş rollerdeki karakterler kadar yan karakterler de ilgi çekici. Şahsen benim en sevdiklerim ajan penguenler. Fazladan filmi ve tv serisi de yapılan penguenleri de izlemenizi tavsiye ederim. Bir de ünlü olan şarkısı var onu da aşağıya ekleyeceğim. Görsel efektleri açısındansa gayet tatmin edici olan seriye genel olarak puanım 8.

*Bu da ünlü olan şarkı*

*Madagascar

madagascar_ver7

Dışarıdaki hayatı merak eden Marty hayvanat bahçesinden kaçar ve arkadaşları da onun peşinden gider. Hepsi şehirde yakalanır ve doğal hayata gönderilmelerine karar verilir. Afrika’ya giden bir gemiye koyulan hayvanlar bir kaza sonucu kendilerini Madagaskar’da bulurlar. Acaba burada nasıl bir macera onları beklemektedir?

*Madagascar 2

dphclub-com_1225547803_madagascar-2-poster-01

İlk macerada Madagaskar’da mahsur kalan karakterlerimiz , kral Julien ve penguenlerle beraber çalışarak bir uçağı onarırlar. Fakat fazla uzağa gidemeden Afrika’ya düşerler. Burada da onları gizemli bir macera beklemektedir.

*Madagascar 3

apsuim8j

Afrika’dan eve dönmek amacı ile çıkan kahramanlarımız Avrupa’ya kadar gidebilirler. Burada eve gidebilmek uğruna polislerden kaçarken bir gezici sirke katılırlar. Acaba sonunda evlerine gidebilecekler mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: