BACK TO THE FUTURE

Çılgın bilimadamı Dr. Emmett Brown DeLorean model bir arabayı zaman makinesine çevirmeyi başarır. Bu kültleşmiş seri Dr. Brown ile genç Marty’ni geçmiş ve geleceğe yaptıkları seyahatleri konu olan 3 filmden oluşuyor. 

2dl53et

Filmlerin konularını aşağıda tek tek açıklayacağım merak etmeyin ama önce kişisel yorumumu yazayım. Geleceğe Dönüş , zaman yolculuğu konulu filmlerin en çok tanınanı bence bunun sebebi de Spielberg ve Zemeckis ortaklığından çıkması. Bu iki dehanın ortaya çıkardığı film , konusu itibariyle kafa karışıklığına müsait olsa da bunu en anlaşılır ve etkileyici çekilde aktarmayı başarmış. 

Zaman yolculuğu temasının sunduğu nimetler sayesinde de oldukça yaratıcı öğeler eklenmiş filme. Mesela geçmişte yakıtı bitmiş makineyi saklayıp geleceğe mektup yazan doktoru , gelecekteki Marty makineyi saklı olduğu yerden çıkarıp geçmişe dönerek kurtarıyor. Daha fazla spoiler vermeyeceğim merak etmeyin.

Oyunculukları da başarılı buldum. Ayrıca filmdeki mizah seviyeside izleyeni doyuracak cinsten. Bu bir seri olduğu için yine puanımı genelolarak vereceğim. Genel puanım 8.

tumblr_nnica9wqb31qfr6udo1_500

 

1.BACK TO THE FUTURE 

poster-54

Marty yanlışlıkla 30 yıl öncesine gider ve annesi ile babasının tanışmasını önler. Kendi geleceğini de etkileyen bu durumu düzeltmenin bir yolunu bulmalı ve bunu olabildiğince çabuk yapmalıdır. Yoksa hiç varolmamış olacaktır.

2.BACK TO THE FUTURE 2

a76398xs9yg

İkinci filmde Marty 2015’e gidip doğmamış çocuğuna yardım etmek zorundadır.Tabi ki bunu yaparken de zamanı değiştirecek ve bunu düzeltmesi için tekrar geçmişe dönmesi gerekecektir. Gelecek ve geçmişin birbirine karıştığı bu macerada her şeyi düzeltebilecekler mi?

3.BACK TO THE FUTURE 3

back-to-the-future-part-iii-poster-artwork-michael-j-fox-christopher-lloyd-lea-thompson

Önceki macerada 1955 yılında mahsur kalan Marty’yi kurtarmak için Dr. Brown geçmişe gider fakat bir hata sonucu 1885 yılına gider. Zamanın teknolojisi çok geri de olduğu için makineyi saklar ve yerini mektuba yazarak 1955 yılında alması için Marty’e gönderir. 1955 yılında makineyi saklı olduğu yerden çıkaran Marty doktoru kurtarmak için geçmişe gider. Acaba sonunda kendi zamanlarına dönebilecekler mi?

back-to-the-future-by-phantom-city-creative

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: