CATCH ME IF YOU CAN

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin konusu şöyle; Frank Abagnale Jr. daha 16 yaşında yaptığı çek sahtekarlıkları ile milyonlarca dolar kazanmıştır. Dolandırma konusunda sürekli kendini geliştiren Frank , doktorluk , avukatlık , ve pilotluk yaparak herkesi kendine inandırır ve hayatını yaşar. Peşinde olan FBI’dan kaçan bu genç dolandırıcının oynadığı oyun nasıl sonuçlanacak? 

Öncelikle söylemeliyim ki bu gerçek bir hikaye. Tarihin en büyük dolandırıcılarından olan Frank Abagnale Jr. benim hayran olduğum biri. Herkesi inandırıp pilot ya da doktor olmak kolay değil. Filmde Frank karakterini Leonardo diCaprio canlandırıyor ve bana göre de oldukça başarılı. Ayrıca Tom Hanks ve Christopher Walken gibi oyuncuları da kadrosunda bulunduruyor.

Film hızlı temposu ve eğlenceli havasıyla güzel vakit geçirmenizi garanti ediyor. Yukarıda saydığım oyunculardan sonra filmdeki oyunculuğun kalitesini söylememe gerek yok bence. Biyografi filmlerinde komedi unsurunu bulmak zordur fakat bu filmde biyografilerin de neşeli olabileceğini görüyoruz. Tabi ki dram yönü de var fakat bu sonunda ağlayacağınız biyografilerden değil. Daha da uzatmadan puanımı veriyorum. 8 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: