THE MARTIAN

Andy Weir’in aynı adlı romanından uyarlanan Marslı filminin konusu şöyle; mars görevindeki astronot ekibi bir fırtınaya yakalanır ve gezegeni terk etmek zorunda kalırlar. Fırtına sırasında kaybolan Mark Watney öldü sanılıp geride bırakılır. Fakat Watney hayattadır ve kendine geldiğinde geride bırakıldığını anlar. Watney şimdi gezegende tek başınadır. Dünyayla iletişim kurmanın bir yolunu ararken kısıtlı imkanlarla hayatta kalmaya çalışacaktır.

Bu film hakkında söylemem gereken ilk şey ağır bir film gibi dursa da muhtemelen yapılmış en eğlenceli bilim kurgu filmi. Sesli güldüren bir mizah anlayışına sahip Watney karakteri gezegende terk edildiğinde bir seçim yapar , sonuna kadar pes etmeyecektir. Ayrıca bir botanist olan Watney hayatta kalmak adına marsta tarım bile yapar.

Matt Damon , astronot Mark Watney rolünün altından başarıyla kalkmış bu filmde. Dikkat çekmek istediğim bir diğer nokta ise filmde astronotluğun temelinin problem çözmek olduğu başarıyla aktarılmış. Disko müzikleri eşliğinde çekilen bu mars filmini mutlaka izleyin. Puanım 8,5.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: