LOST

Yabancı dizilere  başlama sebeplerimden olan Lost beyin yakan diziler kategorisinde olup benim için ayrı bir yere sahiptir. Hakkında yazılacak çok fazla şey olsa da olabildiğince kısa ve öz bir şekilde anlatayım.

Sidney’den Los Angeles’e giden bir yolcu uçağı Pasifik okyanusuna düşer. Kazadan kurtulanlar gözlerini esrarengiz bir adada açarlar. Adadan kurtulmaya çalışan kazazedelerin başından geçenleri anlatan dizi fantastik ve bilim kurgusal öğelere sıkça yer veriyor.

Ana teması bu şekilde olan dizide sürekli karakterlerin geçmişlerine dönerek derin ilişkilerin yüzeye çıkarılması da ayrı bir özellik katıyor. Sembolizmin de en çok kullanıldığı dizilerden biridir. Dini ve mitolojik unsurlara da bolca yer yer veren dizi televizyonun en uçuk yapımlarından biri. Fakat bazen o kadar uçması kafa karışıklığına yol açıyor. Öyle ki son sezonunu hala tartıştığım arkadaşlarım var. Çok fazla uzatmak istemiyorum tanıtım yazısından çıkıp psikanaliz yapmaya gerek yok.

Bana göre bir dahi olan J.J. Abrams’ın imzasını taşıyan Lost televizyon tarihinin en çok tartışılan yapımı. Şahsen iki defa izlediğimi övünerek söylüyorum ve 8 buçuktan 9 puan veriyorum.(kırdığım bir puanı da sırf gizem yaratmak için diziye eklenen öğeler yüzünden kırdım)  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: